Karaca Kahve Makinesi İncelemesi ve Sorunları

Karaca Kahve Makinesi İncelemesi ve Sorunları

Karaca kahve makineleri, piyasada en çok kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Markanın farklı ihtiyaçlara hitap eden çeşitli modelleri vardır. Bu içeriğimizde Karaca Kahve Makineleri yorumlarına göz atacağız ve kullandığınız ürünlerde karşılaşabileceğiniz çeşitli sorunların çözümlerini paylaşacağız.

Karaca Kahve Makinesi Yorumları

Karaca kahve makinelerinden almayı düşünüyorsanız öncelikle nasıl bir cihaza ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Karaca Türk kahvesi makinesi markanın en çok kullanılan ürün grubu arasında yer almaktadır. Tefal, Philips, arzum gibi markalarla birlikte piyasadaki popüler markalar arasındadır. Karaca’nın farklı özellikte Türk kahvesi makineleri bulunmaktadır.

Karaca Türk kahvesi makinesinin yanı sıra filtre ve espresso kahve makineleri de piyasaya sunmuştur. Ancak bu ürünlerin Türk kahvesi makinesi kadar başarılı olduğunu söylemek mümkün değil.

Karaca Makinesi Modelleri

Karaca kahvesi makinası grubuna ait farklı model seçenekleri bulunmaktadır. Bu modeller arasında seçim yaparken kendi kullanım alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurabilirsiniz.

 • Karaca Hatır Plus mod 5 in 1 kahve ve çay makinesi, birden fazla ürün almanıza gerek bırakmayacak modellerden birisidir. Bu makine ile hem çay demleyebilir hem Türk kahvesi ve filtre kahve hazırlayabilirsiniz. Ayrıca süt ısıtma özelliği de bulunmaktadır. Farklı aroma özelliklerinin bulunuyor olması kendi zevkinize uygun bir kahve hazırlamanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca bu ürün sayesinde aynı anda 10 fincana kadar içecek hazırlamanız mümkündür.
 • Karaca Hatır Hüps Sütlü Türk kahve makinesi, kahvesini genellikle sütlü içenlere özel tasarlanmış bir üründür. Ancak sütlü kahvenin yanı sıra sade kahve pişirmeniz de mümkündür. Karaca Hatır Hüps Sütlü Türk kahve makinesi kullananların yorumlarına baktığınızda genellikle sade kahve konusunda başarısız bulunduğunu görebilirsiniz. Bu yorumların altında ise kahveyi yeterince köpüklü yapmaması yer almaktadır.
 • Karaca Hatır Barista Cappuccino ve Türk Kahve makinesi, Türk kahvesini seven ancak farklı tatlar da aralayanlara hitap eden ürünlerden birisidir. Türk kahvenizi latte, capuccino gibi farklı versiyonlarda hazırlayabilir.
 • Karaca çelik cezve kahve makinesi, klasiklerden uzaklaşmayı sevmeyenlere hitap eden ürünlerden birisidir. Farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Ancak üründen beklentinizi yüksek tutmanızda fayda vardır. Diğer modeller kadar köpüklü bir kahve yaptığını söylemek mümkün değildir.
 • Karaca Coffee Brew Inox 2 in 1, “Kahve mi? Çay mı?” sorusuna cevap veremeyenlere hitap eden ürünlerden birisidir. Hem çay hem de filtre kahve demlemek için kullanılabilir. Ürünün en büyük avantajı sıcak tutma özelliğinin bulunmasıdır. Bu sayede çayınızı ya da kahvenizi demledikten sonra soğumasının önüne geçmiş olursunuz.
 • Karaca Coffee Art Aroma Filtre Kahve Makinesi, kahvesini kişiselleştirmek isteyenlerin ilgisini çekebilecek model seçeneklerinden birisidir. Filtre kahvenizi istediğiniz yoğunlukta hazırlama imkânı sunar.

Karaca Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

Karaca ürünlerini tasarlarken mümkün olduğunca sade ve basit bir şekilde çalışmasına özen göstermektedir. Kahve makinesi için de aynı şey geçerlidir. Kullanacağınız makinenin özelliklerine göre çalışma şekli değişebilir. Ancak genel olarak makinenin üzerinde yer alan tuşların yönlendirmesi ile kahvenizi rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Eğer klasik bir Türk kahvesi yapmak istiyorsanız bir fincan su ve bir tatlı kaşığı kahve tarifine sadık kalabilirsiniz. Ayrıca suyunuzu mümkün olduğunca soğuk kullanmanızda fayda vardır. Böylece daha köpüklü bir kahve hazırlama imkânınız olur.

Filtre kahvede ise kahvenizin miktarı kişisel zevkinize göre değişiklik gösterir. Bir küçük fincan için bir tatlı kaşığı filtre kahve yeterli olacaktır. Ancak daha sert bir lezzet elde etmek istiyorsanız kahve miktarını artırabilirsiniz.

Karaca Kahve Makinesi Sorunları ve Çözümleri

Her üründe olduğu gibi Karaca kahve makinesinde de çeşitli sorunları ortaya çıkabilmektedir.  Sorunların bazılarını teknik servise başvurmadan halletmeniz mümkün değildir. Ancak sık karşılaşılan bazı sorunları kendiniz de kolaylıkla halledebilirsiniz.

Karaca Kahve Makinesi Kırmızı Işık Uyarısı Neden Yanıyor?

Karaca kahve makinesi kırmızı ışık uyarısı genellikle sensörlerde oluşan kirlilik nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Kahve makinenizin cezvesini iyice temizleyerek işe başlayabilirsiniz. Ardından makine haznesinde yer alan sensörleri nemli bir bezle silip kurutabilirsiniz.

Eğer makineyi temizlemenize rağmen kırmızı ışık uyarısı devam ediyorsa Karaca kahve makinesi resetleme işlemine geçmeniz gerekebilir. Resetleme için:

 • Makinenin prizini çekin ve açma kapama düğmesine basılı tutun.
 • Elinizi düğmeden çekmeden fişi geri takın ve resetleme sesini bekleyin.
 • Sesi duyduktan sonra kahve makinesinin içerisine yalnızca su koyarak çalıştırmayı deneyin.

Karaca Kahve Makinesi Neden Isıtmaz?

Eğer kahve makineniz ısıtmıyorsa nedeni muhtemelen rezistansında yaşanan bir sorundan kaynaklanmaktadır. Bu sorunu kendinizin çözmesi mümkün olmayacaktır. Bu nedenle teknik servise başvurmanızda fayda vardır.

Karaca Kahve Makinesi Kireç Nasıl Temizlenir?

Özellikle musluk suyu kullanarak kahvenizi hatırlıyorsanız bir süre sonra kahve makinesinde kireç oluşması son derece normaldir. Bu kireci çözebilmek için piyasada satılan kahve makinesi kireç çözücülerinden faydalanabilirsiniz. Tercihinizi doğal yöntemlerden yana kullanmak istiyorsanız kahve makinenizin içine bir çay kaşığı karbonat ya da 5-6 tane limon tuzu ekleyebilirsiniz. Devamını suyla doldurduktan sonra makineyi çalıştırıp suyu ısıtmasını bekleyebilirsiniz. Daha sonra cezvedeki suyu döküp çalkalayabilir ve kirecin çözüldüğünü görebilirsiniz.

Karaca Kahve Makinesi Yedek Parça

Kahve makinesinde problem yaşayan pek çok kişi yedek parça arayışına girmektedir. Ancak kahve makineleri söz konusu olduğunda genellikle yedek parçaları bulmak kolay değildir. Yine de ürününüzün sorununa yönelik yedek parçayı Karaca müşteri hizmetlerini ya da teknik ekibi arayarak sorabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM