Trendyol Geçersiz İşlem Hatası ve Çözümü

Trendyol Geçersiz İşlem Hatası ve Çözümü

Trendyol geçersiz işlem hatası, Trendyol kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları sorunlardan birisidir. Forum siteleri ve sosyal medya platformlarında sık sık Trendyol geçersiz işlem hatası ile ilgili şikâyetler olduğunu görebilirsiniz.

Her ne kadar Trendyol Türkiye’de en çok kullanılan e-ticaret siteleri arasında olsa da hakkında çok sayıda şikayet olduğunu görebilirsiniz. Ne yazık ki firmanın bu şikayetleri göz önünde bulundurarak kendisini geliştirdiğini söylemek mümkün değil.

Trendyol Geçersiz İşlem Hatası Ne Demek?

Trendyol geçersiz işlem hatası, Trendyol ekibi tarafından hesabınızın pasif hale getirildiğinin bir göstergesidir. Bu hatayı almanızın çeşitli nedenleri mevcuttur.

 • Trendyol geçersiz işlem hatasının en sık karşılaşılan nedenleri arasında Trendyol’da yaptığınız bir alışveriş için kredi kartı itirazında bulunmaktır. Bu durum özellikle aile bireylerinin birbirlerinin harcamalarından habersiz olmaları durumunda yaşanır. Sistem tarafından kartın kullanıldığı hesap otomatik olarak pasif hale getirilir.
 • Eğer kartınızı birden fazla hesapta kullanıyorsanız çoklu hesap kullanımı nedeniyle hesabınız kapatılabilir. Bu durum da son derece sık görülür.
 • Trendyol, bazı durumları kampanya suistimali olarak tanımlar. Örneğin; vermiş olduğunuz bir sipariş satıcı tarafından iptal edilir ve tarafınıza müşteri memnuniyeti kuponu tanımlanırsa siz henüz bu kuponu kullanamadan hesabınızın kapatıldığını ve geçersiz işlem bildirimi aldığınızı görebilirsiniz.
 • Kimi zaman ise; siz herhangi bir sorun olmadığını düşünseniz dahi Trendyol ekibi herhangi bir açıklama yapmadan hesabınızı kapatabilmektedir.

Trendyol Geçersiz İşlem Hatası Çözümü

Trendyol geçersiz işlem hatası çözümü yok denilebilir. Bir hata aldığınızda müşteri hizmetlerine bağlanarak talep oluşturabilirsiniz. Genellikle birkaç gün içerisinde bu talep değerlendirilir. Ancak geçersiz işlem hatası aldıktan sonra hesabınızın açılmasını boşuna beklemeyin. Müşteri hizmetleri temsilcisi de genellikle yenir bir hesap açmanızı önerir.

Geçersiz işlem hatası aldıktan sonra yeni bir hesap açmayı planlıyorsanız pasifleştirilen hesabınızı kapatmayı unutmayın. Aksi takdirde hesabınızın tekrar kapatıldığını görebilirsiniz.

İşleminizi Ödeme Güvenliği Nedeniyle Gerçekleştiremiyoruz

“İşleminizi ödeme güvenliği nedeniyle gerçekleştiremiyoruz.” hatası da tıpkı geçersiz işlem hatası gibi hesabınız kapatıldığında karşılaşacağınız bildirimlerden birisidir. Genellikle aynı numara ya da kredi kartının birden fazla hesapta kullanılması durumunda ortaya çıkar. Ayrıca Trendyol iade/iptal oranına da karar vererek bu yaptırımda bulunabilir.

Trendyol Sepet İçeriği Değişti Ne Demek?

Trendyol’da sepet içeriği değişti hatası alıyorsanız bunun birden fazla nedeni vardır.

 • Alışveriş sepetinizdeki ürünlerin en az bir tanesi stoklarda bitmiştir. Bu durumda sepetim bölümüne geri gelir ve eklediğiniz ürünleri kontrol edersiniz.
 • Kredi kartınızla ilgili sorunlar nedeniyle bu hatayı alabilirsiniz. Hesabınızda bulunan kayıtlı kredi kartını silebilir ve sepetinize gerip dönüp onayladıktan sonra tekrar kart bilgilerini girerek işleminize devam etmeyi deneyebilirsiniz.
 • Sepet içeriği değişti hatasını hesabınız kapatıldığı için de alıyor olabilirsiniz. Bu durumda sipariş vermeniz mümkün olmayacaktır.

Siparişin Sistemimiz Tarafından Riskli Bulunduğu İçin Güvenlik Nedeniyle İptal Edilmiştir Hatası

Trendyol üzerinden pek çok sipariş vermiş ve siparişlerinizin size ulaşmasını beklerken bir anda “Siparişin sistemimiz tarafından riskli bulunduğu için güvenlik nedeniyle iptal edilmiştir.” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu uyarı genellikle siparişiniz gerçekten riskli olduğu için çıkmaz. Muhtemelen hesabınıza fazla sayıda indirim kuponu tanımlanmıştır. Trendyol ise; genellikle tanımlanan bu kuponlar sonrasında kullanıcılarının hesaplarını kapatmaktadır.

Siparişiniz riskli bulundu uyarısı aldıysanız hesabınız ile ilgili yapabileceğiniz herhangi bir şey yoktur. Müşteri hizmetleri ile görüşseniz dahi hesabınızın açılma ihtimali oldukça düşüktür. Üstelik bu bildirimi aldığınızda tüm siparişleriniz aynı anda iptal olur. Aynı zamanda kargoya verilmiş siparişleriniz dahi kargodan çekilir.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Trendyol resmen memnuniyet kuponlarının üzerine yatmak için bunu yapıyor. Başka bir hesabım yok. Kartımda sorun yok. Satıcıdan para kesiyor. Müşteriye vermemek için her yolu deniyor.
  Amazon varken bir daha asla kullanmam.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM