Koşullu Arama Yönlendirme Aktif Ne Demek?

Koşullu Arama Yönlendirme Aktif Ne Demek?

Koşullu yönlendirme aktif ne demek sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Birini aradığınızda karşınıza çıkan koşullu yönlendirme aktif mesajının ne demek olduğunu siz de zaman zaman merak edebilirsiniz.

Cihazın tam olarak kendine özgü mü yoksa operatör tarafından yapılan bir yönlendirme mi olduğunu sorabilirsiniz.

Cep telefonlarıyla yapılan görüşmelerde arama sonrasında sık karşılaşılan yönlendirme durumu kimi zaman merak uyandırabilmektedir. Yönlendirmenin nasıl yapıldığı, ne şekilde ücretlendirildiği ve ne sıklıkla kullanılabildiği merak edilmektedir.

Koşullu Arama Yönlendirme Aktif Ne Demek?

Koşullu arama yönlendirme aktif cümlesi, arama yapıldığında size ulaşılmaması halinde yönlendirme yaptığınız numaraya gideceksiniz demektir.

Şahsınıza ait numara tuşlandığında size ulaşılamıyorsa bu durumda yönlendirme için kaydettiğiniz numara devreye girecektir. Uygulamanın esas amacı gün içerisinde her an ulaşılır olabilmektedir.

Koşullu arama yönlendirmeyi aktifleştiren kişiler telefonları çekmediğinde ya da şarjları bittiğinde herhangi bir sorun yaşamadan karşılarındaki kişinin ulaşmasını sağlarlar.

Ulaşımda sorun olmaması adına yönlendirmenin yapılması son derece basit ve verimlidir.

Koşullu Arama Yönlendirme Nasıl Aktifleşir?

Koşullu arama yönlendirme aktifleştirme amacınız varsa bunun için muhatap olacağınız kişi operatörünüzdür. Çoğu zaman operatörlere bağlı olarak ortaya çıkan bu durum aslında firmanın sunmuş olduğu bir hizmettir.

Hizmetten tam anlamıyla yararlanabilmek amacıyla operatörünüzü arayıp müşteri hizmetleri ile canlı şekilde görüşebilirsiniz. Kısa süre içerisinde sonuç alabileceğiniz bu başvuru sayesinde aramalarınızı yönlendirme şansınız olur.

Dilerseniz telesekretere dilerseniz başka bir kişiye yönlendirme yapabilirsiniz. Yönlendirme yapabilmeniz için karşınızdaki kişinin numarasını bilmeniz yeterli olmaktadır. Rehberinizdeki herhangi bir kişinin yönlendirme kişiniz olmasını sağlayabilirsiniz.

Koşullu Arama Yönlendirme Nasıl Kapatılır?

Koşullu yönlendirme nasıl kapatılır sorusu da sık sorulan sorulardan biridir. Kimi zaman arama yaparken telefon görüşmesine izin vermemesi, görüşmelerde kesintiye neden olması gibi durumlarda arama yönlendirmesinin yapılması pek olumlu olmamaktadır.

Birçok kişi yönlendirmeyi kapatmayı tercih etmekte ancak nasıl yapılacağını bilememektedir.

Koşullu arama yönlendirmeyi kapatmak isterseniz bunun için cep telefonunuzdan ##002# tuşlarına basmalısınız. Tuşladıktan sonra aramayı gerçekleştirip yönlendirmeyi kısa süre içerisinde sonlandırma şansı elde edebilirsiniz.

Aramadan istenilen sonuç alınmaması halinde müşteri hizmetlerini arayıp operatör merkezden kapatılmasını da sağlayabilirsiniz.

Koşullu Çağrı Yönlendirme Aktif İptali Türk Telekom

Koşullu çağrı yönlendirme aktif iptali Türk Telekom için de son derece kolay olmaktadır. Bu işlemi yapabilmek için öncelikle cep telefonunuzun tuşlar kısmına gelip ##61# yazıp arama yapmalısınız.

Aramalarınızı gerçekleştirdikten sonra yönlendirmenin iptal olmasını sağlamanız mümkündür. Yönlendirmenin aktif olmaması halinde ##62# numarası da bu amaca hizmet eden numaralardan biridir bu numara üzerinden de yönlendirmeleri iptal edebilme şansınız bulunmaktadır.

Türk Telekom’un internet hizmetlerinden yararlanmak isterseniz internet sitesi üzerinden de çağrı yönlendirmeye son verebilirsiniz.

İstediğiniz gibi sonuç alabilmek adına öncelikle Türk Telekom resmi internet sitesine girmeli oradan servisler kısmına tıklamalısınız.

Servislerden sonra çağrı yönlendirmeye tıkladıktan sonra iptal etme şansı elde edebilirsiniz.

Koşullu Çağrı Yönlendirme Aktif İptali Vodafone

Koşullu çağrı yönlendirme aktif iptali Vodafone müşterilerinin de yakından ilgilendiği konulardan bir tanesidir. Yönlendirmeden sonuç almak isteyen kişiler rahatlıkla kullanırlarken bu hizmeti almak istemeyen kişi sayısı da bir hayli fazladır.

Yönlendirmeyi kapatmak için Vodafone hizmetlerinden de yararlanabilmeniz mümkün olmaktadır. Yapmanız gereken şey müşteri hizmetlerini arayıp hizmeti iptal etmek istediğinizi dile getirmektir.

İnternet üzerinden yapmak isterseniz bu durumda resmi internet sitesine girip servisler ve arama yönlendirme kısmına girebilirsiniz. Birkaç dakika içerisinde çağrı yönlendirme işlemini iptal ederek cihazınızı yönlendirmeden kurtarabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Bir kaç kişiyi aradım koşullu arama yönlendirme aktif dedi. Düşündüm düşündüm bulamadım. Dedim internete yazayım kesin bir bilgi bulurum. Teşekkür ederim yazınız için yoksa aradıklarım beni engelledi sanacaktım. Herkese iyi bayramlar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM