Bu Ağa Bağlanılamıyor Hatası Win10 (ÇÖZÜLDÜ)

Bu Ağa Bağlanılamıyor Hatası Win10 (ÇÖZÜLDÜ)

Bu ağa bağlanılamıyor hatası Win 10 işletim sistemli bilgisayarlarda hemen herkesin bir dönem karşılaştığı problemleri arasında yer alır. Günümüzde en çok kullanılan Windows versiyonlarından olan Win 10 için bu hatayı alıyorsanız ağ ayarlarında sorun olması, cihazınıza sızmış virüs ya da kötü yazılımlar, internet erişim problemi gibi çeşitli nedenler olabileceğini bilmelisiniz. Her ne kadar can sıkıcı bir durum olsa dahi genellikle çözümü zorlu değildir. Gelin, birlikte ağa bağlanılamıyor hatası Win 10 ve çözümlerine inceleyelim

Bu Ağa Bağlanılamıyor Hatası Win10 Çözümleri

Bilgisayarınızın ağa bağlanma esnasında internet erişim sorunu yaşadığını gösteren bu problem çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Ağa bağlanamıyor hatası ve deneyebileceğiniz çözüm yollarına açıklarken kolaydan zora ilerledik.

Ağ Ayarlarını Sıfırlama

Bağlanamıyor hatası alıyorsanız öncelikle ağ ayarlarınızı sıfırlamanızda fayda vardır. Sorunun en sık karşılaşılan nedenlerinden birisi ağ ayarlarında yanlışlıklar olmasıdır.

 • Ağ ayarlarını sıfırlamak için Windows’un başlat menüsü üzerinden ayarlar bölümüne gidebilirsiniz.
 • Ağ ve internet ayarlarına tıkladıktan sonra sol tarafta yer alan ağ sıfırlama bölümünü seçerek ilerleyebilirsiniz.
 • Sıfırla butonuna tıkladıktan sonra birkaç saniye beklemeniz gerekecektir.
 • İşlem tamamlandığında internet sorununuzun ortadan kalkma ihtimali oldukça yüksektir.

Sürücü Güncellemelerini Kontrol Etme

Sürücü yazılımlarında var olan sorunlar nedeniyle internete bağlanmakta sorun yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle ağ kartı sürücülerini kontrol etmenizde fayda vardır. Sürücü güncelliğini kontrol etmek için şu adımları takip edebilirsiniz.

 • Başlat menüsüne aygıt yöneticisi yazarak açabilirsiniz.
 • Ağ bağdaştırıcıları bölümünü genişletin ettikten sonra ağ kartını bularak ilerleyebilirsiniz.
 • Ağ kartının üzerine sağ tıklayabilir ve sürücüyü güncelle seçeneğine dokunarak otomatik olarak güncelleme ayarlarını onaylayabilirsiniz. Internet hızınıza bağlı olarak sürücünün güncelliği kontrol edilecek ve yeni güncellemeler yüklenecektir.

Virüsler ve Kötü Amaçlı Yazılımları Kontrol Etme

Cihazınız yüklenen zararlı yazılımlar nedeniyle internet bağlantısı esnasında problem yaşıyor olabilirsiniz. Problemi kontrol etmek için güncel bir anti virüs programı yüklemeyi deneyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise detaylı bir tarama yapmaktır. Zararlı yazılımları kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatabilir ve internet probleminizin düzelip düzenlenmediğini kontrol edebilirsiniz.

Donanım Sorunlarını Gözden Geçirme

 • Donanımlarda yaşanan problemler nedeniyle internet bağlantısında sorun yaşama imkânınız bulunmaktadır.
 • Öncelikle kabloları kontrol edebilirsiniz. Kablolarda yaşanan hasarlar nedeniyle internet bağlantınız yok problemi yaşanabilir
 • Modern bağlantı noktalarını kontrol edebilir ve gerekirse modeminizi yeniden başlatmayı ya da reset atmayı deneyebilirsiniz.
 • Tüm bu sorunlara rağmen hala internet bağlantısı sağlayamıyorsanız bilgisayarınızdaki donanım problemlerine göz atmanızda fayda vardır. Eğer teknik bilginiz yoksa bu aşamada destek almanız işinizi kolaylaştıracaktır.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM