Kendi Kendini Bayıltma Yöntemleri/Teknikleri Nelerdir?

Kendi Kendini Bayıltma Yöntemleri/Teknikleri Nelerdir?

Kendi kendimi nasıl bayıltırım? Kolay bayılma yöntemleri neler? İnsan bayıltma noktaları neler? soruları sıklıkla sorulan yöntemler. Kişilerin, keyfi yere kendilerini bayıltmalarının son derece tehlikeli olabileceğini unutmamalısınız.

Çoğu zaman istemsiz ve sağlık sorunları nedeniyle kendini gösteren bayılma, bireyin kendi isteğiyle de ortaya çıkarılabilen bir harekettir. Kişi, birkaç teknik kullanarak kısa süre için baygın kalabilir, sonrasında kullandığı tekniğe göre baygınlığı uzun ya da kısa sürebilir.

Farklı nedenlerden bayılmayı tecrübe etmek isteyen kişiler birkaç madde kullanarak baygınlık yaşayabilir. Ayrıca kullanılacak maddelerin iyice araştırılması gerektiği unutulmamalıdır. Aksi halde baygınlık daha ağır sonuçlar meydana getirebilir.

Kloroformdan nefes kontrollerine kadar pek çok teknikle bayılmak mümkündür. Bayılırken yanınızda biri olmasına, birinin bu durumdan haberdar olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanında sert cisimlerin bulunduğu yerlerde bayılmamaya özen gösterilmelidir. Yaralanmaların, kazaların birçoğu kişilerin bilinçlerinin kapalı olduğu anlarda meydana gelmektedir.

K.O Tropfen ile Bayılma

Bir süreliğine bayılmak için kullanılabilecek maddelerden ilki K.O Tropfendir. Madde, renksiz bir yapıya sahip olduğu için herhangi bir içecek ya da besine karıştırıldığında fark edilmemektedir. Üstelik koku barındırmaması da kullanımını kolaylaştırmaktadır. Genellikle insan kaçırmaların başrolünü oynayan K.O Tropfen, bir süreliğine beyni devre dışı bırakarak kişiyi birkaç saniyede bayıltabilmektedir. Damla şeklinde olması ise kullanımı her üründe mümkün kılmaktadır. Yalnızca birkaç damla baygınlık için yeterli olacaktır. Fazlasının ölümcül etkisi olduğu unutulmamalıdır.

Kloroform ile Bayılma

Kloroform anestezilerin en sık kullanılan bayıltma aracıdır. Uyuşturucu ve beyni devre dışı bırakan kimyasal bir yapısı olan kloroform, ağır bir sıvıdır. Diğer sıvılara nazaran elinize aldığınızda ağırlığını rahatlıkla fark edebilirsiniz. Herhangi bir renk bulundurmayan madde, kolaylıkla buharlaşabilmektedir. Ayrıca yağ çözücü etkisi de bir hayli fazladır.

Tatlı bir kokusu olan kloroform, kullanıldığı andan itibaren eterden 5 kat daha ağır etki yaratmaktadır. Uyuşturucu etkisi fazla ve yoğun olduğu için konsantrasyonu düşük olan kloroformlar kullanılır. Öldürücü etkisi oldukça fazla olduğu için uzman olmayan kişilerce kullanılması hayati risk taşır. Kan basıncını düşüren kloroform, kişinin aniden bayılmasına sebebiyet vermektedir.

Dietil Eter ile Bayılma

Halk arasında Lokman ruhu olarak bilinen dietil eter, çoğu kişinin filmlerde kaçırma sahnelerinden tanıdığı bir maddedir. Kişinin 1-2 saniye içinde kendini kaybedip bayılmasına sebep olan madde, etoksietan olarak da bilinmektedir.

Berrak ve renksiz olan eteri, kullanmak çok kolaydır. Pamuk ya da havlu üzerine birkaç damla damlatılan etili koklamak, kişinin bayılması için yeterli olacaktır. Kan dengesini ve solunum yolunu kısa sürede etki altına alan madde aynı zamanda beynin uyuşmasını sağlamaktadır.

Kolay yanan, uçan ve parlayan bir madde olan eter, gıdaların içine ilave edilerek kullanılmaz. Anestetik özelliğe sahip olması eterin tıp dünyasında kullanılmasını sağlamaktadır.

Zopiclone ile Bayılma

Baygınlık tecrübesi geçirmek istediğinizde bunu herhangi bir tehlikeli madde ile yapmanıza gerek yoktur. Tıp dünyasında yer alan, etkisi kuvvetli ve insan doğasına çok da aykırı olmayan uyku hapları size bu konuda yardımcı olacaktır. Uykunun ağır şekilde kendini hissettirmesi ve yoğun olarak uyku haline dalınmasını sağlayan zopiclone, kimi kişilerde yalnızca uyku hapı etkisi yaratmaz. Bünyesi zayıf ve ilaca dayanıksız olan kişilerde bayılmaya neden olan ilaç, kısa süreli bayılmaların aksine saatlerce sürebilmektedir. Uykuya neden olduğunda da aynı etkileri meydana getiren ilaç, kişinin bilincinin devre dışı kalmasına neden olacaktır. Kullanmadan önce detaylıca araştırılması gereken zopiclone, kolay bayılmayı sağlayan maddelerden biridir.

Parmakla Bayılma

Son dönemlerde özellikle ergenlik sürecinde bulunan bireylerde çok sık denk gelinen parmakla bayılma tekniği hem tehlikeli hem de bir o kadar garantilidir. Parmakla bayılmak için yanınızda bir kişinin olması sağlığınız açısından önemlidir. İki kişinin organize olup yapabileceği bu işlemi, kişinin tek başına da yapması da mümkündür.

Plan, bireyin 1 saniye içinde bayılmasına, kısa süre sonra da ayılmasına yardım edecektir. Öncelikle bayılmak isteyen kişi duvara sırtını yaslamalı. Dizlerini kırmadan aşağı doğru eğilmeli. Baş aşağı eğikken 10-12 kez derin nefes alıp bırakmalı. Sonuncuya geldiğinde başını yukarıya kaldırıp parmağıyla şah damarına bastırmalı. Baygınlık 1 saniyede gerçekleşecektir.

Göğüs Kafesine Müdahale ile Bayılma

Kişinin bayılmak için herhangi bir madde kullanmasına gerek kalmadan kendi kendini bayıltacağı tekniklerden biri de göğüs kafesine müdahale ile mümkündür. Ayakta bekleyen kişi derin nefes alır. Daha sonra çömelme pozisyonuna geçer. Çömelme sırasında 10 kez hızlı ve derin nefes alışverişi yapılır. Daha sonra tekrar ayağa kalkar ve gözlerini kapatır. Ayakta da 10 kez derin nefes alıp verir. Sonrasında göğüs kafesinin olduğu boşluğa başparmağı ile güçlü bir şekilde bastırır. Kısa sürede bayılacaktır.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

36 yorum

 1. En kolay bayıltma yöntemi ne? Bayıltma hapı işe yarar mı? Okulda kullanmam gerekiyor! Deneyen varsa lütfen yazsın.

 2. parmakla bayıltmayı okulda denedim arkadaşlar yazara çok teşekkür ederim beni bayılınca ayılttılar annem sağolsun 3 gün okula yollMdı hocalarda yok yazmamışlar[ bu arada kimya hocamın allah cezasını versin]

  • Ben az önce denedim çok işe yarıyor ama kafamı yardım. Yani yatağına otur. Kafanı çarpacak yer olmasın sonra 10 derin 10 hızlı nefes al sonra başparmağiñı ağzına sok ve tüm gücünle üfle. 5 yada 6 saniye sonra otomatik düzeltirsin. Ben tek başıma yaptım oluyo harbi. Neyse ben tekrar bayılmak byyy

  • Ben az önce denedim çok işe yarıyor ama kafamı yardım. Yani yatağına otur. Kafanı çarpacak yer olmasın sonra 10 derin 10 hızlı nefes al sonra başparmağiñı ağzına sok ve tüm gücünle üfle. 5 yada 6 saniye sonra otomatik düzeltirsin. Ben tek başıma yaptım oluyo harbi. Neyse ben tekrar bayılmak byyy

 3. Deniyecemde ayılınca anam tekar bayıltır diye korkuyorum bu arada parmak il bayılmayı deneyen var mı işe yarıyor mu

  • Ben az önce denedim çok işe yarıyor ama kafamı yardım. Yani yatağına otur. Kafanı çarpacak yer olmasın sonra 10 derin 10 hızlı nefes al sonra başparmağiñı ağzına sok ve tüm gücünle üfle. 5 yada 6 saniye sonra otomatik düzeltirsin. Ben tek başıma yaptım oluyo harbi. Neyse ben tekrar bayılmak byyy

  • ben denedim az kalsın oluyordu ama arkadaşlarım geldi söyle söyleyim tavana baktıktan sonra vücudum karıncalandı pazartesi sınavdan kaçacağım inşallah

 4. Ben bu tekniğini birkaç kez denedim ise yarıyor ama çok yapmayın bağımlılık yapıyor ilk önce tuvalete çömelir gibi çömelin sonra ellerinizi bacaklarınızın altında bağlayın ve dizlerinizi yapışın 10 kere derin nefes alıp verin 10 kere de hızlı bir şekilde nefes alıp verin ayağa kalkın derin bir nefes alın baş parmağınızı iki dudağımın arasına koyun ve balon şişirir gibi şişirin nefes kaçmadığından emin olun kafanızı çarpacak bir yer olmasın bayılma 1 ve 2 dakika arası sürer benim ki 1.44 dakika sürdü tavsiye ederim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM