Birinin Rehberinde Kayıtlı Olduğumu Nasıl Anlarım?

Birinin Rehberinde Kayıtlı Olduğumu Nasıl Anlarım?

“Birinin rehberinde kayıtlı olduğumu nasıl anlarım?” merak eden pek çok kişi mevcut. Bu soruyu kimi zaman özel yaşantınız nedeniyle kimi zamansa iş yaşantınız nedeniyle merak ediyor olabilirsiniz. Öncelikle unutmamalısınız ki bunu öğrenmenin %100 güvenilir bir yöntemi bulunmaz. Ancak bazı ipuçlarından faydalanarak yüksek doğruluk seviyelerinde bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Birinin Rehberinde Kayıtlı Olduğumu Nasıl Anlarım?

Birisinin rehberinde kayıtlı olduğunuzu anlamak için faydalanabileceğiniz doğrudan yöntemler bulunmaz. Ancak bazı uygulamaların farklı amaçlarla geliştirilen özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca doğrudan rehberde kayıtlı olduğunu kontrol edebilme vaadinde bulunan bazı mobil uygulamaların istenmeyen yazılımlar içerebileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle uygulama mağazalarında ya da apk sitelerinde bulunan uygulamaları kullanırken dikkatli olmalısınız.

Whatsapp ile Rehberde Kayıtlı Olduğumu Nasıl Anlarım?

Whatsapp, karşı tarafın telefon rehberinde kayıtlı olup olmadığınızı anlamak için kullanabileceğiniz en ideal uygulamadır. Ancak karşı taraf gizlilik ayarlarını farklı şekillerde ayarlayabildiğinden bazı karışıklıklar yaşanabilmektedir.

  • Karşı tarafın profil fotoğrafını kontrol edebilirsiniz. Eğer yalnızca rehberinde kayıtlı olan kişiler profilini görebiliyorsa kayıtlı olup olmadığınızı anlamanız mümkündür. Bu aşamada karşı tarafın hiç tanımadığı birisinin telefonuna numarasını kaydederek profilini görebilirsiniz. Bu sayede profili herkese mi yoksa yalnızca rehberine mi açık anlayabilirsiniz.
  • WhatsApp’ta yalnızca karşılıklı numaranızın bulunduğu kişilerin durumunu görmeniz mümkündür. Kişinin durumunu görebiliyorsanız ya da o sizin durumlarınızı görmüşse numaranız kayıtlıdır.
  • Toplu mesaj atmayı deneyebilirsiniz. Toplu mesajlar yalnızca rehberinde kayıtlı olduğunuz kişilere iletilmektedir.

Telegram Sayesinde Rehberinde Kayıtlı mıyım Anlamak Mümkün mü?

Telegram, WhatsApp’a oranla daha fazla gizlilik sunan bir uygulamadır. Ancak karşınızdaki kişiden daha önce Telegram’a kaydolmuşsanız ve karşınızdaki kişi de sizden sonra Telegram’a kaydolursa bir bildirim gelir. Bunun haricinde Telegram sayesinde kişinin rehberinde olup olmadığınızı anlamanız mümkün değildir.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM