Xiaomi Redmi Note 8 Kamera Sorunları ve Çözümleri

Xiaomi Redmi Note 8 Kamera Sorunları ve Çözümleri

Xiaomi Redmi Note 8 kamera sorunları ve çözümleri, Note 8 kullanıcılarının sık sık ihtiyaç duydukları bir rehberdir. Kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bu modelin tam bir fiyat performans modeli olduğunu söylemek mümkün. Ancak bunun yanı sıra pek çok kronik sorunu mevcut. Bunun için kullanıcıların ekstra olarak çaba harcaması ve sorunları ortadan kaldırması gerekebilmektedir.

Redmi Note 8 Kamera Uygulaması Çalışmıyor

Kamera simgesine bastığınızda kamera hiç açılmıyor ya da bu aşamada donuyor olabilir. Xiaomi Note 8’in en sık karşılaşılan sorunlarından birisi olan kamera donması için günde birkaç kere cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Xiaomi Note 8 Odaklanma Sorunu

Fotoğraf çekimi esnasında cihazınızın odaklanmaması, fotoğrafların net çıkmasının önüne geçebilir. Modellerde kimi zaman odaklanmanın hiç olmadığı kimi zamansa geç olarak devreye girdiği dikkat çekmektedir. Bu sorun genellikle kamera lensinin kirlenmesinden kaynaklanır. Lensi yumuşak bir bezle silerek temizleyebilirsiniz. Ayrıca kameranın odaklanma özelliğinin açık olduğundan emin olun. Ekstra olarak kamera uygulamasının ve cihazın güncelliğini kontrol edebilirsiniz.

Redmi Note 8 Flaş Sorunu

Redmi Note 8 cep telefonlarında en çok karşılaşılan problemlerden bir tanesi flaşın yeterince aydınlatmamaya başlamasıdır. Bunun farklı nedenleri olabilir.

Öncelikle cihazınızın pil seviyesini kontrol etmenizde fayda vardır. Düşük pil seviyesi nedeniyle cihaz kendini korumaya alarak flaş seviyesini düşürebilir. Kamerayı ve cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca sorunun altında donanımsal bir problem olabilir. Bunun için cihazınızı teknik servise başvurmanızda fayda vardır.

Note 8 Kamera Parlaklık Sorunu

Note 8 cihazlarda yaşanan kamera parlaklığı sorununun nedeni genellikle yanlış ayarlardır. Ayarlarınızı kontrol etmenizde fayda vardır. Bunun için cihazınızın ayarlar bölümüne gidebilirsiniz. Burada yer alan kamera seçeneğinin üzerine tıklayabilir ve parlaklık ayarını istediğiniz gibi azaltıp arttırabilirsiniz. Ekstra olarak bu cihazlarda ekran parlaklığıyla kamera parlaklığı birbiriyle bağlantılıdır. Bu nedenle kamera parlaklığında problem yaşıyorsanız ekran parlaklığını azaltıp arttırmayı denemeniz mümkündür.

Redmi Note 8 HDR Sorunu

Redmi Note 8 38 telefonların beğenilen özelliklerinden bir tanesi HDR’dir. Bu özellik sayesinde fotoğraf kalitesini arttırmanız mümkündür. Ancak kimi zaman cihazlarda HDR sorunu yaşanabildiği bilinmektedir. Bu sorunun kaynağı genellikle yüklenmemiş güncellemelerdir. Cihazınızın ayarlar bölümünden güncellemeleri kontrol edebilir ve eğer yüklenmemiş bir güncelleme bulunuyorsa yükleyebilirsiniz. Buna rağmen sorunu çözemiyorsanız donanımsal bir problemle karşı karşıya olabilirsiniz. Bunun için cihazınıza yetkili bir servis tarafından müdahale edilmesinde fayda vardır.

Redmi Note 8 Zoom Sorunu

Note 8 cihazlarda zoom ayarları bulunan bir bölüm mevcuttur. Bu ayarlar üzerinden istediğiniz şekilde değişiklik yapabilirsiniz. Ancak ayarlarda herhangi bir problem olmamasına rağmen zoom yaparken sorun yaşıyorsanız, sorunun muhtemelen donanımsal olduğunu bilmelisiniz.

Redmi Note 8 Kamera Bulanık Çözümü

Xiaomi Redmi Note 8, 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açı kamerası, 2 MP makro kamerası ve 2 MP derinlik sensörü ile oldukça iyi bir performans sunar. Ancak bazı kullanıcılar kamera uygulamasında bulanık fotoğraflar aldıklarını bildirirler.  Bu sorunu çözebilmek için bazı yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

  • Kamera uygulamasındaki odaklama sorunları fotoğrafların bulanık çıkmasına neden olabilir. Bu sorunu çözmek için öncelikle odaklama noktasını kontrol etmeniz gerekiyor. Kamera uygulamasını açın ve fotoğrafını çekmek istediğiniz nesneye dokunun. Bu sayede kameranın odaklanması sağlanır ve fotoğraflardaki netlik sorunu ortadan kalkabilir.
  • Bulanık fotoğrafların bir başka nedeni ise; kamera lensinin kirli olmasıdır. Kuru ve temiz bir bez kullanarak lensi silebilirsiniz. Ayrıca oluşabilecek çizmelerin önüne geçmek için bir lens koruyucu kullanmayı da düşünebilirsiniz.
  • Kamera uygulamasındaki bulanıklık sorunları telefonun sarsılması nedeniyle de oluşabilir. Bunun için telefonunuzu bir yere koyabilir veya tripod gibi bir sabitleyici kullanabilirsiniz.
  • HDR (Yüksek Dinamik Aralık) modu karanlık ve aydınlık bölgeler arasındaki farkı azaltarak daha iyi bir fotoğraf kalitesi elde etmenizi sağlar.
  • Ayarlar üzerinde gerekli değişiklikleri yapmanıza rağmen problem ortadan kalkmamışsa cihazınızı ve kamera uygulamasını tekrar başlatmayı deneyebilirsiniz.
  • Tüm bu adımlara rağmen hala kameranız bulanık çekiyorsa donanımsal bir problem olabileceğini göz önünde bulundurarak cihazınızı teknik servise verebilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Tuncay Özkök Tuncay Özkök Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi bölümünden mezun oldum. Ekonomist olmamın yanı sıra teknoloji alanında da kendimi geliştirdim. Web Tasarım bölümünde okumaya devam ediyorum. Okumak, araştırmak ve kendimi geliştirmek benim için çok önemli. Bilgizma.com sitesinde yazarlık yaparak bilgi ve tecrübelerimi sizlerle paylaşmayı seviyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM