Telefonda Cilve Nasıl Yapılır?

Telefonda Cilve Nasıl Yapılır?

Telefonda cilve nasıl yapılır öğrenerek sevgiliniz ya da eşiniz yanınızda değilken de aranızdaki ilişkideki yakınlığı arttırmanız mümkün. Normal hayatında cilveli olan bir kadın için telefonda cilve yapmak oldukça kolay bir iş olsa da, sonradan öğrenmenin de mümkün olduğunu bilmenizde fayda var.

Arada mesafe olan ilişkilerde, küslüklerde bazen cilveyi telefondan yapmak gerekir. Telefondan cilve yaparken mimikler ve bakışlar ortadan kalktığı için durum biraz değişiyor. Bu durumu avantaj ya da dezavantaj olarak görmek tamamen sizin elinizde. Telefonda cilve yapmanın dezavantajlarını kendiniz için avantaja çevirebilirsiniz.

Gerçekçi olmayan bir cilve yapmak durumundaysanız telefonda cilve daha kolay olacaktır. Çünkü karşınızdaki kişiyi söylemlerinizin yanında bir de bakışlarınıza inandırmak zorunda kalmazsınız. Telefonda cilve yaparak sevgilinizi, kocanızı etkileyebilir; küs olduğunuz partnerinizle barış sağlayabilirsiniz. Görsellik tamamen ortadan kalmış olduğundan telefonda cilve yaparken dikkat edeceğiniz en önemli nokta konuşmalarda ve mesajlarda tercih edilecek kelimeler ve noktalama işaretleridir.

Telefonda cilvenin nasıl yapılacağını öğrenmeden önce cilvenin ne olduğu ve nasıl yapılacağını öğrenmek isterseniz sizi buraya alalım; https://bilgizma.com/cilve-nasil-yapilir/

Mesajla Nasıl Cilve Yapılır?

Normal şartlarda cilve yaparken mimikler yoğun bir şekilde ön plandadır ama şartlar telefonda mesaj üzerinden cilve yapmayı gerektiriyorsa kuralına uygun şekilde olduğu sürece mesajla bile cilve yapılabilir. Mesajlarda tıpkı yüz yüze görüşmede cilve yapıyormuş gibi kelimeleri özenle seçmelisiniz.

Erkeğe özgür olduğunu hissettiren, isteklerini reddetmeyeceğinizi belli eden bir üslup kullanmak önemlidir. Sen karar ver, sen nasıl istersen, ne zaman dersen formatında cümleler bu ortamı yaratacak yapıdadır. Bu ifadeler mesajlaşma aşamasında erkeklerin kendine güvenerek cesur davranmasına etki eder. Tıpkı reel hayatta olduğu gibi mesajlarda da erkekleri çoğu zaman cesaretlendirmek gerekiyor. Bu durum onların hoşuna gidiyor ve cilve yaparak vermek istediğiniz mesajı kolayca alabiliyorlar.

Telefonla Konuşmada Cilve Nasıl Yapılır?

Telefonla görüşme esnasında eşinize ya da sevgilinize cilve yapmanız gerekiyorsa işiniz mesajla cilveye göre daha kolay olacaktır. Telefon görüşmelerinde en önemli detay ses tonunuzdur. Konuşmalarda seçilecek kelimeler nasıl ki mesajlarda önemliyse sesli aramalarda da ses tonu bu derece önemlidir. Hafif kısık bir ses, kelimelerin imasına göre tonda yükselme alçalma sesli aramada cilvenin temellerindendir. Yaptığınız cilvenin amacına ulaşıp ulaşmadığınızı partnerinizin ses tonundan anlamanız mümkün olacaktır. Kendisini tanıdıkça bunu anlamak daha kolay hale gelecektir. Sesli aramada cilve yaparken kendisini karşınızdaymış gibi düşünmeniz işinizi kolaylaştırabilir.

Telefonda Eşe Nasıl Cilve Yapılır?

Telefon görüşmelerinde eşe cilve yapmanın sevgiliye cilve yapmaktan daha kolay olduğu söylenebilir. Çünkü eşler birbirini daha iyi tanıyabildiğinden söylenen şeylere nasıl bir tepki alınacağı az çok tahmin edilebilir. Bu durum hem sesli aramalar hem mesajlaşmalar için geçerlidir.

Eşinizin işteyken kendisine akşam keyifli dakikalar geçirebileceğinizi ima eden mesajlar gönderebilirsiniz. Gün içinde arayarak önünüzdeki günler için hoşlanabileceği planlarını anlatabilirsiniz. Konuşmalarda bir gece önce yaşadığınız güzel anları imalar nitelikte kelimeler tercih edebilirsiniz. Eşinize telefon konuşmalarında cilve yaparken yumuşak bir dil kullanmayı da asla unutmamalısınız. Telefonda birkaç saniyelik anlamlı sessizlikler de eşiniz de merak uyandırıcı bir etki yaratabilir.

Küs Olunan Eşe ve Sevgiliye Telefonda Cilve Yapma

Küs olduğunuz sevgilinizle, eşinizle barış sağlamak için telefonda cilve yöntemini kullanabilirsiniz. Ancak bunun için kendilerine biraz zaman tanımalısınız. Tartışma üzerinden zaman geçmesi partnerinizin sinirinin yatışmasını sağlayacaktır. Bu süreci tamamladıktan sonra kendine mesaj atabilir ya da doğrudan arayabilirsiniz. Her iki seçenekte de cilve konusunda dikkat etmeniz gereken onun kendisini iyi hissettirmesine yönelik kelimeler seçmektir.

Partnerinize reddedemeyeceği teklifleri yumuşak bir dille, etkileyici bir ses tonuyla sunabilirsiniz. Ona hak verdiğinizi ima etmeniz de yaptığınız cilvenin konuşmanın hedefine ulaşmasına yardımcı olacaktır.

Görüntülü Görüşmelerde Cilve Yapma

Partnerlere görüntülü görüşmeler cilve yaparken mimikleri, bakışları kullanabilirsiniz. Uzun bakışma makul sürede yapıldığında oldukça etkilidir. Partnerinizin görüntülü konuşmada saçlarınızla oynadığınızı görebileceğinden bu fırsatı değerlendirmeyi unutmamalısınız. Saçları geriye atmak, uçlarını kıvırıp bırakmak en etkili cilve hareketlerindendir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
İlişkiler

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM