Uzaktan Hoşlanan Erkek Nasıl Davranır?

Uzaktan Hoşlanan Erkek Nasıl Davranır?

“Uzaktan hoşlanan erkek nasıl davranır?” sorusu genellikle aynı ortamda bulunduğu ancak yeterince samimi olmadığı bir erkeğin kendisinden hoşlanıp hoşlanmadığını merak eden kadınların merak ettikleri konulardan birisidir. Belirli bir samimiyet seviyesinde olduğunuz kişinin size ilgi duyduğunu anlamanız çok zor değildir. Ancak tanımadığınız bir kişi için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. O zaman gelin, birlikte bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını uzaktan nasıl anlayabileceğinizi inceleyelim.

Uzaktan Hoşlanan Erkek Nasıl Davranır?

Aynı ortamda bulunduğunuz ancak yeterince sohbet etme imkânı bulamadığınız bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için faydalanabileceğiniz bazı ipuçları bulunur.

 • Size ilgi duyan ancak sizinle ilgili yeterince bilgi sahibi olmayan bir erkek sizinle ilgili araştırma yapmaya koyulabilir. ortak arkadaşlarınıza sizinle ilgili sorular sorduğunu duymanız mümkündür.
 • Sosyal medya, hoşlanan bir erkeğin sizinle iletişime geçmek için kullanabileceği en pratik yollardan birisidir.  Size karşı ilgi duyuyorsa ve bir sosyal medya hesabı bulunuyorsa muhtemelen sizi ekleyecek, paylaşımlarınızı beğenmeye başlayacaktır.
 • Uzaktan hoşlanan erkek sizinle iletişime geçmeden önce çevrenizdeki insanlarla yakınlaşmaya başlayabilir. yakın arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve kaleyi içten fethetmeyi deneyebilir.
 • Eğer doğrudan sizinle bir sohbeti yoksa dahi bulunduğunuz ortamdaki kişilerle birlikte sürekli yeni etkinlik fikirleri ortaya atıyor olabilir. Böylece sizin bulunduğunuz ortamda daha fazla zaman geçirmeyi amaçlar.

Utangaç Erkeğin Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?

Utangaç bir erkek hoşlandığını hissettirme konusunda daha başarısız olabilir. Ancak yine de sizden hoşlandığını hissedebileceğiniz bazı ipuçları mevcuttur.

 • Siz konuşmaya başladığınızda yüzünde kızarma hissedebilirsiniz. Genellikle konuşma esnasında tutulur ya da kekeler.
 • Her ne kadar konuşma konusunda yeterince başarıyla olmasa dahi sizi uzun uzun dinler. Söylediklerinize önem verdiğini hissedebilirsiniz.
 • Sizinle zaman geçirirken genellikle güldüğünü ve sizi güldürmek için çaba harcadığını görebilirsiniz.

Tanımadığın Erkeğin Hoşlanma Belirtileri

Tanımadığınız ancak aynı ortamda bulunduğunuz bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için bazı işaretleri kontrol edebilirsiniz. Ancak her erkeğin aynı olmadığını ve bu işaretlerin herkes için geçerli olmayabileceğini de unutmamalısınız.

 • Gülümseme, kişinin bulunduğu ortamdan memnun olduğunu göstergesi olarak kabul edilebilir. Eğer sizi gördüğünde gülümsüyorsa size karşı ilgisi olabilir.
 • Aranızda mesafe olsa dahi ortamda sürekli sizi gözlemlediğini hissediyor ve üzerinizde bir göz fark ediyorsanız muhtemelen sizden hoşlanıyordur.
 • Bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için vücut hareketlerini gözlemleyebilirsiniz. Bulunduğu ortamda size dönük duruyorsa ve genellikle heyecanlı görünüp ellerini sabit tutamıyorsa sizden hoşlanma ihtimali oldukça büyüktür.
 • Fırsat bulduğunda size yardım etmeye istekli olduğunu hissedebilirsiniz. Örneğin elinizde bir poşet varsa taşımak isteyebilir ya da kapıyı açabilir.

Hoşlanmayan Erkek Belirtileri

Bazen ilginizi çeken bir erkeğin size karşı davranışlarını yanlış anlayabilirsiniz. Bu aşamada hoşlanmayan erkek belirtilerine göz atmak yardımcı olabilir.

 • Bir erkek sizinle ilgilenmiyor ve iletişim kurmak için ekstra çaba harcamıyorsa sizden hoşlanmadığını düşünebilirsiniz. Ancak tam tersi için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Sizinle iletişime geçiyor olması sizden hoşlandığının doğrudan bir belirtisi olmayabilir.
 • Eğer bir erkeğin sizinle sohbet etmemek için ekstra çaba harcadığını hissediyorsanız bu sizden hoşlanmadığının bir göstergesidir. Özellikle sizin ona karşı bir ilginiz olduğunu hissediyorsa size yanlış mesaj vermemek adına sizden uzak duruyor olabilir.
 • Göz teması kişilerin hislerini anlatmak için en çok kullandıkları yöntemlerden birisidir. eğer sizinle göz teması kurmaktan kaçıyorsa sizden hoşlanmadığını düşünebilirsiniz.
 • Size karşı ilgi duyan bir erkek fikirlerinizi önemser. Sohbet esnasında düşüncelerinize önem vermediğini ve umursamadığını hissediyorsanız size karşı ilgisi olmadığını düşünebilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
İlişkiler

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM