Beevry Virüs Nedir? Nasıl Temizlenir?

Beevry Virüs Nedir? Nasıl Temizlenir?

Beevry virüs, genellikle görev yöneticinde dikkat çekerek araştırılan virüs çeşitlerinden birisidir. İçeriğimizde Win32/BeeVry nedir? Cihazınıza nasıl zarar verebilir? Beevry virüs tespiti ve temizlenmesi nasıl yapılır? sorularına cevap vereceğiz.

Beevry Virüs Nedir?

Win32/BeeVry Windows işletim sisteminde ortaya çıkarak cihazınıza zarar verebilecek ve bilgilerinizin art niyetli kişilerin eline geçmesine neden olabilecek bir virüstür.

Cihazınıza bulunan çeşitli programları etkilemesi mümkündür. Cihazınızı düzenli olarak tarayarak Beevry virüs ve benzerlerini kısa sürede tespit edebilir ve böylece cihazınızı güvenli hale getirebilirsiniz.

Win32/BeeVry’nin Nasıl Yayılır?

Beevry virüs genellikle kendi yapımcısına ait olmayan sitelerden indirdiğiniz oyunlar, filmler ya da programlarla birlikte cihazınıza bulaşır. Ayrıca mail ya da mesajlarda yer alan bağlantılara tıkladığınızda da fark etmeden bu virüsün cihazınıza yüklenmesine izin vermiş olabilirsiniz.

Beevry virüs cihazınıza yüklendikten sonra cihazınızda bulunan diğer dosyalara kolaylıkla yayılabilir. Ardından işletim sisteminize etkileyebilir ve tüm dosyalarınıza ulaşım sağlayabilir.

Beevry Virüs Etkileri

Cihazında bilmediği programları gören kişilerin aklına ilk gelen soru virüsün sistemin ne şekilde etkileyebileceğidir. Beevry virüs Genellikle cihazınızda bulunan dosyalara ulaşma amacıyla kullanılır. Özellikle bilgisayarınızda özel bilgiler varsa dikkat etmeniz son derece önemlidir. Ekstra olarak farklı zararlı yazılımların yüklenmesine neden olabilir. Ayrıca Windows sisteminin komple çökmesine neden olarak sistemi kullanılmaz hale getirebilir.

Cihazınızda yüklü olan Beevry virüsü fark etmediğiniz takdirde aylar hatta yıllar boyunca cihazınızı bu şekilde kullanabilirsiniz. Bu süreçte genellikle performans düşüşü yaşarsınız. Ancak nedenin bir virüsten kaynaklandığını düşünüyor olabilirsiniz.

Win32/BeeVry’nin Tespiti ve Temizlenmesi

Cihazınızda bulunan Beevry virüsü tespit etmek için güncel anti virüs programlarının hemen hemen hepsi yeterli olacaktır. Hatta tarama esnasında Windows defender dahi uyarı verebilir. Ancak Windows defender taramasında kaldır işlevini kullanmanız sistemden dosyanın silinmesi için yeterli gelmeyecektir bu nedenle farklı bir virüs programı kullanmanızda fayda vardır. Ayrıca henüz yakın zamanda bilinmeyen bir dosya indirdiyseniz Windows’un geri yükleme noktalarına geri dönüş sağlayabilirsiniz. Bu sayede cihazınızdaki bilgileri kaybetmeden bilgisayarınızın güvenliği olduğu zamana geri dönme imkânı bulabilirsiniz. Ayrıca cihazınızda önemli bilgiler bulunuyorsa ve virüsün tamamen kaldırıldığından emin olamıyorsanız cihazınıza format atmayı ya da Windows’u fabrika ayarlarına döndürmeyi düşünebilirsiniz

Beevry Virüse Karşı Nasıl Koruma Sağlanır?

Cihazınıza Win32/BeeVry bulaşmasını önlemek için öncelikle mutlaka günü her bir anti virüs kullanmaya özen göstermelisiniz. Piyasada çok sayıda anti virüs programı bulunmakta olup bunların hemen hemen hepsi aynı seviyede güvenlik sağlamaktadır ancak her geçen gün farklı virüslerin piyasaya çıktığını da unutmamalısınız bu nedenle bilmediğiniz dosyaları cihazınıza indirmeniz ve açmanız oldukça önemlidir. Güvenilir olmayan sitelerden kesinlikle oyun ya da programı indirmelisiniz. Ayrıca tanımadığınız kişilerden gelen mailleri açmanız önemlidir.

Unutmamalısınız ki bu virüs yalnızca cihazınıza zarar vermekle kalmaz. Aynı zamanda cihazınızda yer alan önemli bilgilerin bir başkasının eline geçmesine de neden olabilir. Bu nedenle bilgisayarınızda kullandığınız işletim sistemi ve diğer programların güncel olmasına özen gösterebilirsiniz. Sosyal mühendislikle sisteminize sızmanın son derece kolay olabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle sosyal medya hesaplarınızdaki gizliliğe önem vermelisiniz. Ayrıca cihazınızdaki bilgileri belirli aralıklar yedeklemeye ve herhangi bir virüsten şüphelendiğinizde işletim sisteminizi sıfırlayabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM