Vestel TV İnternet Bağlantısı Sorunu

Vestel TV İnternet Bağlantısı Sorunu

Vestel TV internet bağlantısı sorunu özellikle ürünü yeni alan kullanıcıların yaşadıkları problemlerden birisidir. Her ne kadar Vestel internete bağlanma ayarları son derece kolay olsa dahi bazen gözden ayrıntılar kaçabilir. Eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız sizin için hazırladığımız Vestel internete bağlanma rehberinden faydalanabilirsiniz.

Vestel TV İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Vestel, kullanıcı dostu arayüzü ile bilinen televizyonlardan birisidir. Internet ayarlarınızı yapmak için yalnızca yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • Öncelikle Vestel kumandanızdaki bulunan menü tuşuna basmalı ve menü bölümünün açılmasını beklemelisiniz.
 • Karşınıza çıkacak seçenekler arasında sistem ayarına ilerlemelisiniz.
 • Burada karşınıza ayarlar bölümü çıkacaktır. Bu bölüme tıklayarak ayarları bulmalısınız.
 • Vestel televizyonlar genellikle kablosuz ağ ile internete bağlanmaktadır. Ancak dilerseniz kablolu ağ da kullanabilirsiniz. Tercihinizi belirledikten sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz
 • Kablosuz internet seçtiyseniz bir alt bölümde bulunan ağ durumu ayarını kontrol etmeli ve pasif halde ise aktifleştirmelisiniz.
 • Son olarak kullanmış olduğunuz kablosuz ağı seçmeli ve şifrenizi girmelisiniz. Internet bağlantınız saniyeler içerisinde hazır olacaktır.

Vestel TV İnternet Bağlantısı Sorunu

Vestel TV internet bağlantı sorunu yaşamanızın farklı nedenleri olabilir. Çözüme ulaşmak için öncelikle sorunun nereden kaynaklandığını bulmanız önemlidir.

 • Vestel internet bağlantı sorunu ile ilgili en sık karşılaşılan hata IP adresinin yanlış girilmesidir. IP adresini değiştirdiğiniz takdirde sorunun muhtemelen çözüleceğini bilmelisiniz. Dhcp ayarları bölümüne girerek IP adresini kontrol edebilirsiniz.
 • Menü bölümüne girdikten sonra dns ayarlarını değiştirebilirsiniz. DNS ayarınızın modem ile aynı olması gerekmektedir.
 • Özellikle elektrik kesintisi sonrasında internete bağlanma sorunu yaşıyorsanız ip çakışması yaşayabileceğinizi bilmelisiniz. Bunun için modeminizin arayüzüne ulaşmanız gerekmektedir. Herhangi bir tarayıcıya “192.168.1.1” yazarak arayüze giriş yapabilirsiniz. WİFİ şifrenizi güncelleyerek deneme yapabilirsiniz.
 • Modeminizin güvenlik duvarı açık ise internet bağlantı sorunu yaşama riskiniz vardır. Yine modeminizin arayüzüne girebilir ve buradan güvenlik duvarını kapalı hale getirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz işlemin televizyon tarafından görülebilmesi için televizyonu fişinden çıkararak tekrar takmanız gerekecektir.
 • Modeminize ilgili bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Bazen modemler çeşitli cihazlar için engel teşkil edebilmekte ve bağlantı yapmasına izin vermemektedir. Mümkünse farklı bir modem kullanarak sorunun modeminizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayabilirsiniz
 • Televizyonunuzun elektrik bağlantısı kapatabilir ve tekrar açarak internete bağlanmayı deneyebilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM