Redmi Note 8 Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?

Redmi Note 8 Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?

Redmi Note 8 şebeke sorunu, sık karşılaşılan problemlerden birisidir. Bu problemin pek çok nedeni olabilir. Kimi zaman problem telefondan kaynaklanırken kimi zaman da kullandığınız hattan kaynaklanabilir. Gelin, birlikte Redmi Note 8 şebeke sorunu nedenleri ve çözümlerini inceleyelim.

Redmi Note 8 Şebeke Sorunu

 • Özellikle yurtdışı cihazlarda İMEİ sorunu ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Redmi Note 8 şebeke sorunu kaynağının İMEİ olup olmadığını anlayabilmek için arama bölümüne girerek *#06# tuşlayabilirsiniz. Çıkan İMEİ’yi sorguladığınızda karşılaştığınız cihazın özelliklerinin kendi cihazınızla aynı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu aşamada farklı bir cihaz karşınıza çıkarsa problemin İMEİ’den kaynaklandığını anlayabilirsiniz.
 • Kimi zaman sim kartın yanlış olarak takılması ya da yerinden oynaması nedeniyle şebeke sorunu ile karşılaşılabilir. Cihazınızın sim kart bölümünü açarak kontrol edebilir ve tekrar takabilirsiniz. Ayrıca cihazlarda sim kartı yerleştirirken yaşanabilecek ufak kaymaların da şebeke problemine neden olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.
 • Problemin sim kartınızdan kaynaklanmadığından emin olmak için sim kartınızı bir başka telefonda deneyebilirsiniz.
 • Yakın zamanda telefonunuzu sert bir şekilde düşürdüğü iseniz problemin cihazınızda olan fiziksel hasarlardan kaynaklanabileceğini bilmelisiniz.
 • Kimi zaman operatörler bölgesel sıkıntılarla karşı karşıya kalabilirler. Eğer şebeke problemi yaşıyorsanız aynı operatörü kullanan kişilerin şebekelerinde herhangi bir problem olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Redmi Note 8 Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?

Redmi Note 8 cihazlarda sıklıkla gözüken problemlerden birisi olan şebeke sorunu çözmek için öncelikle problemin kaynağını anlamanız gerekmektedir. Ardından aşağıdaki yöntemleri deneyerek şebeke sorununu çözebilirsiniz.

 • Redmi Note 8 şebeke sorunu yaşıyorsanız öncelikle telefonunuzu kapatıp tekrar açmayı deneyebilirsiniz.
 • Sim kartınızı doğru olarak yerleştirip yerleştirmediğinizden emin olabilirsiniz. Sim kart bölümünü çıkarabilir ve kartınızı düzgün bir şekilde yerleştirerek tekrar yerine oturtabilirsiniz.
 • Eğer cihazınızda kaçak İMEİ kullanıyorsa şebeke sorunuyla karşılaşma riskiniz oldukça yüksektir. Özellikle bu cihazlarda yapılan güncellemeler sonrasında hata oluşma ihtimali bulunur.
 • Cihazınızın ayarlar bölümüne girebilir, buradan ağ seçeneğiyle tıklayabilir ve mobil ağlar bölümüne ilerleyebilirsiniz. 4G ya da LTE seçeneğinin açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • Cihazınızın mobil ağlar bölümüne girdikten sonra operatör seçeneğine tıklayabilir ve otomatik olarak ayarlı olduğundan emin olabilirsiniz.
 • Kimi zaman cihazınızın WİFİ ayarları da şebeke problemine neden olabilir. Bunun için ayarlar bölümüne girmeli ağ menüsüne ilerlemeli ve WİFİ seçeneğini kapatarak tekrar açmalısınız.
 • Cihazınızın yazılımının güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.  Güncel olmayan yazılımlar nedeniyle şebeke problemi oluşma ihtimali bulunmaktadır. Bunun için ayarlar bölümünden sisteme girmeli yazılım güncellemelerini kontrol etmelisiniz.
 • Ayarlar bölümüne girerek telefon hakkında seçeneğinin üzerine tıklayabilirsiniz. Burada karşınıza dahili depolama çıkacaktır. Dahili depolama seçeneğinin üzerine 3 kere tıkladıktan sonra çıkan uyarıyı kabul edebilirsiniz. Ardından Wifi Ce sim ayarları bölümüne girebilir ve burada bulunan sim kartları için LTE/TD -SCMDA-GSM yazan seçeneği aktifleştirebilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM