Hangi Tütsüler Negatif Enerjiyi Temizler? Pozitif Enerjiyi Yükseltir?

Hangi Tütsüler Negatif Enerjiyi Temizler? Pozitif Enerjiyi Yükseltir?

Son zamanlarda kendinizi sürekli yorgun ve mutsuz mu hissediyorsunuz? Evinizde tartışmalar ve gerginlikler sıklaştı mı? Belki de bu durumun nedeni evinizdeki negatif enerjinin artması ve pozitif enerjinin azalmasıdır. Evinizdeki negatif enerjiyi temizlemek için tütsülerden yararlanabilirsiniz. Daha huzurlu ve mutlu bir yaşam için kullanabileceğiniz tütsülerin listesi yazımızda.

Sıkışmış, negatif, halsiz hissediyorsanız veya hatta düpedüz depresyondaysanız, bu sizin alanınızdaki durgun enerjiden kaynaklanıyor olabilir. Bulunduğunuz alan; duygusal, enerjik, zihinsel, ruhsal veya fiziksel bedeninizi ve ev ortamınızı, ofisinizi veya diğer fiziksel alanınızı da içerebilir. Durağan veya negatif enerji, zihinsel ve fiziksel durumunuz üzerinde son derece olumsuz etkilere sahip olabilir ve hatta mutluluk ve başarı eksikliği, ağrı ve hastalık gibi şeylere tezahür edebilir.

Tütsüler, bu olumsuzluğa karşı savaşmanıza, enerjinizi temizlemenize ve yeniden başlamanıza yardımcı olabilir. Tütsüdeki dumanın, bir alanı temizlemesine ve kutsamasına izin vermek için adaçayı gibi kutsal bitkiler yakılan eski bir törendir. Kökenleri son derece geçmişe dayanmaktadır. Her çağda kötü enerjiyi yok ettiği ve meditasyon için zemin hazırladığı düşünülmektedir. Çünkü tütsünün nötrleyici etkisi bulunmaktadır ve bu sayede enerji yoğunluğunu dengeleyebilir.

Amber Tütsüsü

Hem bilgiyi hem de geçmişi temsil eden amber, keşfetmek istediğiniz meditasyonlar için iyidir. Geçmiş yaşam gerilemeleri ve geçmişe yapılan kehanetler için de oldukça iyidir.  Hava ile ilişkilidir ve yağmurlu ya da nemin yüksek olduğu havalarda verimi artacaktır.

Cedarwood (Erz Ağacı) Tütsüsü

Cedar, tüm tahta tütsüleri gibi ateşle ilişkilidir. Aynı zamanda genellikle gücü ifade eden bir tütsü olarak görülür. Bu tütsünün; bir kalede, savaş öncesinde bir orduda ya da kişinin gücünü duyurmak ve bu gücün dünyaya doğru itilmesi için yeni yapılmış ya da adanmış bir tapınakta yakılması doğrudur. Erkeklerde erkekliği artırmak için yapılan büyüler için de güzel bir tütsüdür. Cinsel birleşmeler sırasında kullanılabilir.

Tarçın Tütsüsü

Tarçın, en iyi tütsü çeşitlerinden biridir. Birleştirici tanrılar (Mars gibi) ile iletişim için yararlıdır. İçerdiği yaygın elementler sayesinde son derece keskin ve güçlüdür. Aynı zamanda cinsel istek, afrodizyak büyüler ve cinsel ilişki sırasında yanması için iyi bir seçim olan tarçın; tutku, şehvet ve cinsel arzuyla da ilişkilidir. Onu diğer aynı etkili tütsülerden ayıran şey ise enerjiyi üstün bir güçle arttırabilmesidir.

Frankincense Tütsüsü

Frankincense, sakinliği ve barışı temsil eder. Genellikle stres ve kaygıdan kurtulmak için kullanılır. Bununla birlikte, ihtilafları ve tartışmaları sona erdirmek, çatışmalar nedeniyle sona eren bir dostluğu yeniden kurmak, düşmanlara barış ve çözüm getirmek ve savaşan taraflara barış ve çözüm getirmede de yararlıdır. Aynı zamanda gergin bir durumun gerginliğini de hafifletir.

Zencefil Tütsüsü

Zencefil yangın bir birleştiricidir. Tütsünün yanındaki bir kâse suya bir kaç damla portakal çiçeği yapı damlatırsanız etkisi artacaktır. Arzu veya şehvet arz eden ortamlar için iyidir.

Yasemin Tütsüsü

Yasemin hem gecedir hem de aşk ile ilişkilidir. Yasemin sevgi ve güzellikle ilişkili olmasına rağmen, cinsiyete veya cinselliğe etkili değildir. Yasemin, romantizmin tüm yelpazesini kullanmaya eğilimli olduğu aşk ortamlarında, duygusal bağlantılarla daha fazla ilgilidir ve kişinin içindeki iç güzelliğini ortaya çıkarabilir.

Lavanta Tütsüsü

Lavanta güzelliği teşvik eder. Gösteriş ve cazibe için iyi bir tütsüdür ve su ile ilişkisi vardır. Suyun üzerinden yakılan tütsüler için lavanta yağı ile beraber kullanılabilir. Bu yağı bileklerinizde gezdirmek size çok daha çekici hissettirecektir.

Lotus Tütsüsü

Lotus çiçeği; zihinsel berraklık, artan odaklanma ve istihbarat ile ilişkilidir. Görüşleri ve çakraları açtığı için Lotus genellikle çoğu kez meditasyon için idealdir. Lavantanın su ile olan ilişkisinin tam aksine lotus, hava ile ilişkilidir.

Musk Tütsüsü

Musk, dünya ile ilişkilidir. Dengeyi koruyarak mevcut kötülükleri düzeltmek, enerjileri yeniden düzenlemek, portalları sızdırmaz hale getirmek, engelleri kaldırarak korumaları yaratmak ve olumsuz mucizenin etkilerini ortadan kaldırmak için iyi bir tütsüdür. Satürn tarafınsan yönetilen Musk aynı zamanda kutsal tanrılarla ve yeraltı dünyasıyla da ilişkilidir.

Mür (Myrrh) Tütsüsü

Mür, Güneş ile ilişkili olan tek tütsüdür. Genellikle cennette bir özellik veya tanrıların varlığı olarak da görülür. Geleneksel olarak cenaze tütsüleri olarak kullanılması; gökyüzüne yükseltmek veya tanrıların lehine kök salmak ve güneşin kendini her geçen gün yenileyeceği şekilde bir sonraki hayatta bir yenilenmeyi teşvik etmek için kullanmasından kaynaklanmaktadır.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Tarçın tütsüsüne bayılıyorum. Resmen evin havasını değiştiriyor. Tarçın ile çikolata kokusunun bir araya gelmesi harika oluyor. Tam kitap okumalık, mutlu olmalık.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM