Evdeki Cam Kavanozlar Nasıl Değerlendirilir?

Evdeki Cam Kavanozlar Nasıl Değerlendirilir?

Cam kavanozlarda satın aldığınız besinlerin tüketilmesinin ardından kaplarını direkt çöpe mi atıyorsunuz? Evdeki cam kavanozları değerlendirmeniz ve oldukça hoş görünüme sahip, kullanışlı aksesuarlara çevirmeniz mümkün. Sizin için, cam kavanozları değerlendirebileceğiniz bazı yöntemleri paylaşıyoruz.

Neredeyse her evde mutlaka bulunan ürünlerden birisi olan kavanozlar çoğu zaman içlerindeki malzeme tükendiğinde göz ardı edilerek çöpe atılmaktadır. Oysa doğru teknikler ve biraz da yaratıcılık ile artık hiçbir işlevi kalmayan cam kavanozlardan oldukça farklı ve özgün dekoratif ürünler meydana getirilebilmesi mümkündür. Bunun için belli başlı bazı malzemelerin temin edilmesi ve kısa bir yapım aşaması yeterli olmaktadır.

Kadın, erkek, genç ya da yaşlı olması fark etmeksizin bulunduğu ortamın dekorasyonuna değişiklik katmak isteyen herkes farklı amaçlar ile değerlendirebileceği cam kavanozlar sayesinde evlerine gelen konukların büyük beğenisini kazanma fırsatı yakalayabilir. Evlerdeki cam kavanozlar popüler olan bazı yöntemler ile kolaylıkla güzelleştirilebilir.

Makyaj Malzemeleri ile Cam Kavanozları Değerlendirme

Pek çok kadının evinde nereye koyacağını düşündüğü ve çoğu zaman evin çeşitli yerlerinde kaybettiği makyaj malzemeleri için en güzel çözümlerden birisi cam kavanozlar olabilir. Leke tutmayan ve oldukça dayanıklı olan cam kavanozlar, dış kısımları çeşitli cam boyaları ile rengarenk boyanarak makyaj kutusu olarak kullanılabilir. Dileyen kişiler cam kavanozların içine bir miktar çakıl taşı atarak üstüne makyaj malzemelerini yerleştirebilir ve oldukça şık bir görüntü elde etme fırsatına sahip olabilir.

Mutfak Ürünleri ile Cam Kavanozları Değerlendirme

Mutfakta en çok kullanılan ürünlerden olan çatal, bıçak ve kaşıkları cam kavanozlar içerisine koyabilmek mümkündür. Mutfak içerisinde cam kavanoz tasarımına örnek olarak minik dantel parçaları ile bağlanan cam kavanozlar verilebilir. Yan yana konulan ve etrafı dantellerle çevrili olan kavanozlar mutfağın genelinde çok hoş bir görüntü yaratılmasını sağlayacaktır.

Ofis Ürünleri ile Cam Kavanozları Değerlendirme

Kalem, kalemtıraş, silgi ve benzeri ofis ürünlerini dağınıklıktan kurtarmak isteyen kişilerin tercih edebileceği bu değerlendirme fikrinde cam kavanozların dış kısımlarına boya ve bir fırça yardımı ile minik minik dokunuşlar yapılabilir ve rengarenk bir görüntü elde edilebilir. Bu boyama uygulaması kavanozun tamamına uygulanabileceği gibi yalnızca alt kısımlarında da yapılabilir.

Tahıl, Bakliyat ve Benzer Ürünler ile Cam Kavanozları Değerlendirme

Pirinç, makarna, un, şeker ve benzeri gıdaları nereye koyacağım derdini en aza indirebilmek için de yine cam kavanozlardan faydalanabilmek mümkündür. Hasır iplikler ile kavanozların etrafına kurdeleler yapılarak ortaya oldukça sevimli bir mutfak dekorasyonu çıkarılabilirken, kavanozların kapaklarını çılgın renkler ile boyama fikri de düşünülebilir.

Mumlar ile Cam Kavanozları Değerlendirme

Özellikle salon ve yatak odalarının en güzel dekoratif ürünlerinden birisi olan mumlar için cam kavanozlardan yapılacak mumluklar ideal olabilir. Bunun için dışarıdan toplanabilecek minik odun parçaları ile kavanozların etrafının çevrelenmesi ve sıkıca yapıştırılması yeterlidir. Cam kavanozdan üretilen bu mumluk tasarımının dışında eşit boylardaki tarçın çubukları ile de aynı hoş görüntüye sahip olunabilir.

Çiçekler ile Cam Kavanozları Değerlendirme

Evlere canlılık ve renk katan çiçekler konusunda yine cam kavanozlardan yardım almak mümkündür. Bunun için çiçeklerin rengine uyumlu olacak şekilde boyanacak kavanozlar ortaya oldukça şirin bir görüntü çıkmasına imkan verecektir. Yapay ya da gerçek çiçekler ile gerçekleştirilebilecek bu dekorasyon fikri yatak ve çocuk odalarının yanı sıra salonlarda da gönül rahatlığı ile düşünülebilir.

Sofra Süsleri ile Cam Kavanozları Değerlendirme

Evlere gelen misafirlere farklı ve özel sofralar hazırlayabilmek için sofra dekorasyonuna özellikle özen gösterilmesi gerekir. Sofra dekorasyonunda başarılı olabilecek yöntemlerden birisi cam kavanozlar eşliğinde hazırlanan süslemelerdir. Bunun için hasır ipler ile çevrelenebilecek kavanozların içerisine masa örtüsü renginde çiçekler yerleştirilmesi misafirlerin büyük beğenisini kazanmaya yetecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM