Türkiye’de Kahvesi Bir Başka Olan 8 Şehir

Türkiye’de Kahvesi Bir Başka Olan 8 Şehir

Türkiye’de kahve denilince akla elbette en önce Türk kahvesi gelir. Kendine has kokusu ve tadı ile diğer kahveleri geride bırakan ve adeta Türkiye’nin sembolü haline gelmiş olan Türk kahvesi her yerde içilmek ile birlikte bazı şehirde keyfi bir başka olmaktadır.

1. Türk Kahvesi Denilince Akla Gelen Şehir İstanbul

İstanbul şüphesiz Türk kahvesinin ilk akla gelen adresidir. Büyük kahve zincirlerinden küçük esnaf lokantalarına kadar her yerde kahve servisi yapılır.

Beyoğlu ve Emirgan etrafında bulunan küçük çay ocaklarında yapılan Türk kahvesinin tadı ise damakta kalacak cinstendir. Bunun yanı sıra Boğaz’a nazır bir yerde Türk kahvesi ile keyif yapmak da İstanbul’da olmaz ise olmaz kabul edilmektedir.

Türkiye’de Türk kahvesinin en güzel yapıldığı şehirlerden biri olan İstanbul’dan kahve keyfi yapmadan dönmeyin.

2. Ege’de Kahve Keyfi Alaçatı

İzmir’in Alaçatı ilçesi son yılların en tercih edilen tatil merkezlerinden biri. Denizi, şirin havası ve sıcak insanlarının yanı sıra Alaçatı’da kahve keyfi yapmanın tadı da bambaşka.

Şehir merkezinde bulunan lüks kafelerin yanı sıra daha küçük ve şirin mekanlarda Alaçatı’nın mis gibi havası içinde kahve keyfi yapabilirsiniz. Türk kahvesi falsız olmaz diyor iseniz fal baktırabileceğiniz mekanlar da belde de mevcut.

3. Ayvalık’ın Göz Bebeği Cunda’da Kahve Keyfi

Cunda her yıl binlerce turistin akın ettiği harika bir tatil merkezi. Berrak denizinin, doğal havasının ve şahane lezzetlerinin yanı sıra Cunda’da kahve içilecek birçok mekan bulunuyor. Bu mekanlar arasında ise Taşkahve, Türk kahvesinin kalbinin attığı yer.

Kahvenizi keyif ile yudumlarken dünyanın bütün yorgunlukları kırk yıllığına üzerinizden gidecek.

4. İzmir’in Kızları Ve Kahvesi

İzmir her türlü kültürün bir arada yaşatıldığı son derece renkli bir şehir. Kahve kültürü de bu renklerden en tercih edilenleri arasında yer alıyor. İzmir’e yolunuz düşerse nefis türk kahvesinin tadına bakmadan geri dönmeyin.

En güzel Türk kahvesini denemek için ise Kemeraltı’nda Şükrü Bey’in Yeri’ne mutlaka uğrayın.

5. Erzican Bakırında En Güzel Türk Kahvesi

Bakır cezvede pişen Türk kahvesinin tadına doyum olmayacağını herkes bilir. Bakır işlemeciliğinin son derece yaygın olduğu Erzincan’da da Türk kahvesinin lezzeti bakırdan geliyor.

El işçiliği cezvelerde pişen halis Türk kahvesinin tadına vardıktan sonra bir daha başka bir kahve içmek istemeyeceksiniz.

6. Gökçeada’da Dibek Kahvesi Keyfi

Fazla bilinmiyor olsa da Gökçeada’da oldukça güzel kahveciler bulunuyor. Bunların içinde en ünlüsü ise Madam’ın Dibek Kahvesi. Adanın olağanüstü güzellikteki doğasının içinde ılık bir yaz rüzgarının altında tadına varacağınız bu güzel lezzet hayatınızın unutulmazları arasında yerini alacak.

Gökçeada’yı yalnızca Madam’ın ellerinden nefis dibek kahvesi ile anımsayacaksınız. Bu da tatilinizin en lezzetli yanı olacak.

7. Şanlıurfa’nın Şanlı Türk Kahvesi

Şanlıurfa’nın mistik havası içinde, Balıklı Göl kenarında bir fincan köpüklü Türk kahvesinin tadına nasıl doyabilirsiniz?

Şehrin en güzel noktasında bulunan Göl’ün etrafındaki birçok kahvehanede en güzel kumda ve bakır cezvede pişen Türk kahvesini bulacaksınız. Medeniyetler şehrinin en güzel kahvelerinin tadına bakmadan Urfa’dan ayrılmayın.

8. Safranbolu’nun Evleri Kadar Kahvesi de Güzel

Karabük’te bulunan Safranbolu’da yer alan evler dillere destan. Şehrin bu orijinal ve burum buram tarih kokan havasında ise köpüklü Türk kahvesi yudumlamak bir başka.

Özellikle Boncuk Arasta Kahvecisi’nde şehrin en güzel kahvesini mutlaka deneyin. Safranbolu’nun estetik güzelliklerini damak tadınızdaki güzellikler ile tamamlayın. Safranbolu’ya yolunuz düşecek olur ise Arasta ‘da mutlaka bir kahve molası verin.

YAZAR HAKKINDA

Tuncay Özkök Tuncay Özkök Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi bölümünden mezun oldum. Ekonomist olmamın yanı sıra teknoloji alanında da kendimi geliştirdim. Web Tasarım bölümünde okumaya devam ediyorum. Okumak, araştırmak ve kendimi geliştirmek benim için çok önemli. Bilgizma.com sitesinde yazarlık yaparak bilgi ve tecrübelerimi sizlerle paylaşmayı seviyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM