Aragonit Nedir? Özellikleri ve Faydaları

Aragonit Nedir? Özellikleri ve Faydaları

Geçmişi yıllar öncesine dayanan bir taş olmasından dolayı şifa yükününde çok olduğu düşünülen aragonit taşı İspanya’nın aragon şehrinden tüm dünyaya yayılmaktadır. Ülkemizde de çıkarılan aragonit Toros dağlarından temin edilmektedir.

Aragonit taşı da üzerinde taşıdığı kişiye birçok yönden şifa vermektedir. Tüm burçlarla uyumlu bir taş olmasından dolayı neredeyse herkesin güvenle taşıyabileceği bir taş demek doğru olacaktır. Doğadaki diğer taşlardan ayrılan en önemli özelliği ise şifalı taşların hepsinin faydalarını bünyesinde barındırmasıdır.

Yapı itibariyle kırılgan bir yapıda olmasından dolayı işlenerek kullanılması imkansızdır. Bu nedenle aragonit temin edilecek yerlerden işlenmemiş olarak alınıp kullanılması uygundur. Günlük yaşamda fazlasıyla maruz kalınan radyasyonun etkisiz kalmasına birebir özellikte olan bir taştır.

Aragonit Taşı Nedir?

Dünya genelinde bol miktarda bulunan aragonit taşı İspanya başta olmak üzere Britanya ve Namibya gibi ülkelerde de bulunmaktadır. Rengi altın sarısı, mavi yeşil ve kahverengi gibi renklerdedir. Kendini sürekli yorgun hisseden kişiler için ideal olan taş enerji veren aktif bir taştır.

Aragonit Taşının Özellikleri

İnsanlar için güvenilir bir topraklama taşı olarak nitelenen aragonit taşı stresli anlarda insanın üzerinde mutlaka taşıması gereken bir taştır. Torak ile insan arasındaki denge ve uyumu sağlamasından dolayı etkili bir şifa aracı olarak yaygın bir biçimde kullanılmaktadır.

Kemik hastalıklarını doğal yoldan iyileştirmede birebir olan aragonit aynı zamanda etkili bir ateş düşürücü özelliğindedir. Aşırı sinirli ve agresif mizaçta olan insanları yumuşatma kabiliyetine sahiptir.

Gerçek Aragonit Taşı Nasıl Anlaşılır?

Kolay bulunabilen yaygın bir taş olmasından dolayı sahte aragonit taşı ile karşılaşma olasılığı da yüksektir. Gerçeğini sahtesinden ayırt etmek için en ideali güvenilir satıcıları tercih etmek olsa da kişiler basit yöntemlerle kendileri de kolayca ayırt edebilirler.

Çeşitli boyama teknikleri kullanılarak boyanan taşlar şifalı taş diye satışa sunulmaktadır. Sadece faydalarına odaklanan insanlar ise bu tuzağa düşmekte ve hiçbir faydası olmayan taşları satın almaktadır. Herhangi bir taşın boyanarak aragonit görüntüsü verildiği düşünülen taşları kırma ya da yakma yöntemleri kullanılarak gerçek ya da sahte olduğundan emin olunabilir.

Aragonit Uyumlaması Nasıl Yapılır?

Aragonit taşı hakkında araştırma yaparken uyumlanmak kavramı sıkça karşılaşılan terimler arasındadır. Kişinin özel enerjisi ile aragonit enerjisinin ortak noktalarda uyumlanması olarak tabir edilen uyumlanma, kullanılacak taştan üst düzey fayda elde edilmesini sağlamaktadır.

Uzman kişiler tarafında aragonit uyumlanması yaptıran kişilerin sabırlı oldukları takdirde hayatlarına dair birçok mucize ile karşılaşmaları olasıdır. Doğru ve etkili bir aragonit uygulaması için istenen bilgilerin ve ne amaç için kullanılacağı bilgisinin eksiksiz olarak aktarılması gerekir.

Uyumlama yapılmadan şifasına ve faydalarına inanıldığı için alınan aragonit taşlarının da muhakkak ki faydası olacaktır. Ancak uyumlanma yapılmış taşların hayattaki amaçlara ulaştırmaması gibi bir ihtimal yoktur.

Aragonit Taşının Faydaları

Aragonit taşının faydaları fiziksel ve psikolojik olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Vücudunun çeşitli yerlerinde aksesuar olarak bu taşı taşıyanların birçok hastalıktan ve melankolik tuh halinden kurtulmaları mümkündür. Narin bir taş olmasından dolayı insanın çocukluğuna keyifli bir yolculuk yapabilmesine de eşlik eder.

Aragonit Taşının Fiziksel Faydaları

Fiziksel anlamda insanın beden yorgunluğunu almaya yardımcı olan aragonit taşı, iç huzursuzluk nedeniyle meydana gelen kasılma ve tiklerin azalmasını sağlar. Soğuk algınlığı ve reynaud sendromu olarak bilinen kan dolaşımı rahatsızlığının da iyileşmesinde etkilidir.

Bağışıklık sistemini güçlendirerek birçok hastalıktan korunmayı mümkün kılan aragonit, mevcut hastalıkların iyileşme süreçlerini de kısaltan doğal bir taştır. Astrolojik dengeler konusunda de ilişkili bir taş olmasından dolayı kişilerin yıldız haritalarında konumlandırmaları hayatın daha kolay olmasına katkı sağlamaktadır.

Aragonit Taşının Psikolojik Faydaları

Sabrın taşı olarak bilinen aragonit taşı kabullenmesi zor olan olay ve durumların daha çabuk kabullenilmesine yardımcıdır. Çevresine karşı aşırı duyarlı olan kişilerin dış etkenlerden daha az etkilenmelerini sağlar.

En ufak sorunlarda bile kendini aşırı üzen hassas yapıdaki kişilerin daha duyarsız ve güçlü karakterde olmalarını sağlar. İnsan zihni içinde son derece faydalı bir taş olan aragonit kolay konsantre olmaya yardımcıdır. Öfke kontrolünün ve stresin dengelenmesinde de pek çok kişi destek olarak aragonit taşını kullanmaktadır.

Aragonit Taşı Nasıl Temizlenir?

Aragonit taşının fiziksel ve psikolojik faydalarını artırmak için düzenli olarak temizlenmeye ihtiyacı vardır. Bir nevi arındırma işlemi olan temizlik yöntemlerinde su ve güneşten yararlanılmaktadır. Akan suyun altında yaklaşık aragonit taşının yıkanması etkili bir temizlik için yeterlidir.

Zamanla şifalı taş içerisinde biriken negatif enerjilerden arındırmak için güneş altında 1 saat bekletmekte tercih edilebilecek diğer temizlik işlemlerinden biridir. Gerçek olduğu sürece etkili olan temizleme yöntemleri sahip olunan taşlardan uzun süre istifade etmeyi sağlamaktadır.

Aragonit Taşı Nasıl Kullanılır?

Birçok derde deva özelliği taşıyan aragonit taşının kullanılmadan önce sahibine uyumlanması gerekmektedir. Bu işlemin bilir kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir. Maddi kazanç uğruna pek çok insan sahte aragonit taşları ile uyumlama adı altında faydası olmayan uygulamalar yapmaktadır.

İnanç ve niyet doğrultusunda faydası oldukça geniş olan aragonit taşı kullanımında bu tür tuzaklara düşmemek için orijinal taş satıcılarına başvurmak yerinde olacaktır. Gerçek olduğundan emin olunan yerlerden alınan aragonit taşı sağlıktan huzurlu bir yaşama kadar birçok alanda etkili bir şekilde kullanılabilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM