Coinbase Kimlik Doğrulama Sorunu Çözümü

Coinbase Kimlik Doğrulama Sorunu Çözümü

Coinbase kimlik doğrulama sorunu özellikle airdrop dönemlerinde sıklıkla yaşanmaktadır. Bu sorunun önüne geçebilmek için uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler vardır. Gelin, bu sorunun çözümlerine birlikte bakalım.

Coinbase Kimlik Doğrulama

Özellikle kripto para alım satımına yeni başlayan kişiler Coinbase gibi kripto para borsalarına kimlik bilgilerine gönderirken tereddüte düşebilirler. Ancak Coinbase uzun yıllardır piyasada bulunan sitelerden birisidir. Kimlik belgenizi gönderme konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bu işlemin nedeni platformda yalnızca güvenilir kişilerin bulunmasına izin vermek ve yaşanabilecek kara para aklama gibi illegal işlemlerinin önüne geçmektir.

Coinbase Kimlik Doğrulama İstiyor mu?

Evet,Coinbase kimlik doğrulama isteyen kripto para borsalarından birisidir. Kimlik doğrulama için ülkemizde geçerliliği bulunan bir kimlik ya da sürücü belgesi göndermeniz gerekmektedir. Ayrıca kimlik göndermenin yanı sıra fotoğraf çekme onayını da tamamlamalısınız. Bu sayede kimliğinizdeki fotoğraf ile göndermiş olduğunuz fotoğrafın aynı olduğu onaylanır.

Coinbase Neden Kimlik Doğrulama Yapmıyor?

Coinbase kimlik doğrulama işlemi esnasında sorun yaşayan pek çok kişi bulunmaktadır. Çeşitli forumlarda ve sosyal medya sitelerinde bu problemle ilgili paylaşımlar yapılmaktadır. Kimlik onaylama sorununun temel nedeninin Coinbase sitesinde yaşanan sistemsel sorunlar ve işlem yavaşlığı olduğu anlaşılmaktadır. Ancak bu süreci daha da uzatmamak adına sizin de gözden kaçırdığınız bir şeyler olmadığından emin olmanızda fayda vardır. Özellikle kabul edilmeyen kimliklerin gönderimi, fotoğraf çekimi esnasında net çekim yapmayan kameralar kullanmak bu problemi yaşamanıza neden olur.

Coinbase Kimlik Doğrulama Sorunu

Coinbase kimlik doğrulama sorunu yaşıyorsanız bazı önerileri göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

  • Kullandığınız kimlik belgesinin geçerliliğinden emin olmalısınız. Pasaport, greencard, oturum izni, askeri kimlik gibi belgelerin işe yaramayacağınızı unutmamalısınız. Ayrıca kimliğin son kullanım tarihini de kontrol etmeyi unutmamalısınız.
  • Kullandığınız tarayıcının güncelliğini kontrol edebilirsiniz. Mümkünse Chrome tarayıcısını tercih edin.
  • Fotoğraf çekimi esnasında aydınlık bir ortamda net bir fotoğraf çekmeye özen göstermelisiniz. Eğer problem yaşıyorsanız bilgisayarınızın web kamerasını kullanabilirsiniz.
  • Daha önce aynı bilgisayar üzerinden kimlik doğrulama yapmayı denediyseniz ve sorun yaşadıysanız tarayıcınızın önbelleğini temizleyebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızdan internete bağlanıyorsanız modeli açıp kapatın. Telefondan doğrulama yapacaksanız mobil veriyi açıp kapatabilirsiniz.

Coinbase Kimlik Doğrulama Sorununu Kredi Kartı ile Doğrulama

Kimlik doğrulama belgelerini göndermenize rağmen bu sorunu aşamıyorsanız belgeleri gönderdikten sonra hesabınıza bir kredi kartı ekleyebilirsiniz. Ancak herhangi bir sorun yaşamamak için bu kredi kartının limitinin mümkün olduğunca düşük olmasına özen göstermenizde fayda vardır.  Hesabınıza kredi kartı ekledikten sonra kredi kartınızı kullanarak bir coin almayı deneyebilirsiniz. Bu sayede kimlik doğrulama sorununu aşmanız mümkün olacaktır.

Coinbase Kimlik Doğrulaması Ne Kadar Sürüyor?

Coinbase kimlik doğrulaması yaklaşık 3 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak özellikle yoğunluk dönemlerinde bu sürecin 7 gün üzerine çıktığı görülmektedir. Eğer doğrulama işleminiz bir haftadan uzun sürdüyse sizden ya da sistemden kaynaklı bir sorun olabileceğini göz önünde bulundurarak hareket etmeniz gerekmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM