Garanti Avans Hesap Neden Onaylanmıyor?

Garanti Avans Hesap Neden Onaylanmıyor?

“Garanti Avans hesap neden onaylanmıyor?” sorusu özellikle ilk kez Garanti BBVA ile çalışıp faizsiz nakit Avans kampanyalarından faydalanmak isteyen müşterilerin sordukları sorular arasında yer almaktadır. Gelin, birlikte “Garanti Avans hesap nedir? Nasıl başvurulur? Neden olumsuz cevap alınır?” sorularına cevap arayalım.

Garanti Avans Hesap Nedir?

Garanti Avans, Garanti Bankası’na özel kredili hesaplardan birisidir. Bankanın uygun görmesi ve müşterinin onaylaması durumunda tanımlanan bu hesap sayesinde vadesiz hesabınızda yeterince para olmadığından eksi bakiyenizden kullanmanız mümkün olacaktır. Garanti Avans faiz oranları dönemsel olarak değişiklik göstermekle birlikte genellikle ihtiyaç kredisine yakın oranlardadır. En büyük avantajı ise günlük faiz işlemesidir. Bu sayede yalnızca birkaç gün için nakit paraya ihtiyaç duyduğunuzda Garanti Avans hesabınızdan faydalanarak düşük faizli kredi alma imkânınız olur.

Garanti Avans Hesap Neden Onaylanmıyor?

Garanti Avans hesap kullanmaya başlamadan önce başvuru yapmanız gereklidir. Ancak bu başvurunun olumsuz sonuçlanma ihtimali de bulunur. İşte, Garanti Avans Hesap onaylanmama nedenlerinden bazıları:

  • Eğer kredi notunuz düşükse kredi kartı başvurunuz gibi avans hesap başvurunuz da onaylanmayabilir. Kredi notunuzu yükseltmek için ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız önemlidir.
  • Bankalar, kredi ve kredi kartı başvurularını onaylarken gelir durumunu inceler. Gelir ve borç durumunuz göz önünde bulundurularak başvurunuz reddedilebilir.
  • Normal şartlarda Garanti Bankası hesap açmak ve kredi kartı vermek için belge talebinde bulunmaz. Ancak gelirinizi beyan ederek limitler üzerinde kredi ve kredi kartı limiti açabilmek için bazı belgeler gerekebilir. Bu belgeleri şubenize başvurarak teslim edebilirsiniz.

Garanti Avans Hesap Başvuru Tamamlama

Garanti, kullanıcı dostu arayüzü ile bilinen bankalardan birisidir. Bu nedenle Garanti Avans başvurusu yapmak da son derece kolay olacaktır.

  • Garanti Avans başvurusu yapabilmek için bankanın mobil uygulamasını kullanmanız işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.
  • Garanti mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra kullanıcı bilgilerinizi yazabilir ve ana ekrana yönlenmeyi bekleyebilirsiniz.
  • Ekranın orta alt bölümünde başvurular seçeneğini göreceksiniz. Buraya girdiğinizde karşınıza kredi/avans alternatifi sunulur. Bu bölüme tıklamalısınız.
  • Karşınıza çıkacak olan yeni sayfadaki soruları doğru bir şekilde doldurarak başvurunuzu onaylamalısınız.
  • Garanti Avans başvurunuz kabul edildikten sonra “avans kullan” butonuna tıklayarak hesabınıza eksi bakiyeyi tanımlayabilirsiniz.

Garanti Avans Hesap Bloke Kaldırma

Garanti hesabınıza baktığınızda avans hesabınıza bloke geldiğini görüyorsanız bu durumun nedeni genellikle zamanında ödenmeyen borçlardır. Ancak pek çok müşteriyi mağdur ettiği de bir gerçek.

Avans hesabınıza bloke gelmesinin nedeni öğrenmek için müşteri hizmetlerini arayabilir ya da banka şubesini ziyaret edebilirsiniz. Kimi zaman savcılıktan da avans hesaba bloke koyulması yönünde bilgilendirme gelebilir.

Avans hesap bloke nedenini öğrendikten sonra sorunu çözmeniz daha kolay olacaktır. Borçlarınız kaynaklı bir bloke varsa ödeme yapmadan sorunu çözmeniz mümkün değildir. Ödeme gerçekleştirdikten sonra müşteri hizmetlerine bağlanarak blokenizin kaldırılması için talepte bulunabilirsiniz.

Garanti Faizsiz Nakit Avans

Garanti faizsiz nakit avans zaman zaman Garanti bankasının yapmış olduğu bir kampanyadır. Genellikle ilk kez müşterisi olan kişiler için bu imkânı sunar.

Eğer aktif olarak böyle bir kampanya bulunuyorsa öncelikle başvurular bölümünden taksitli nakit avans için başvuru yapabilirsiniz. Daha sonra Garanti 10.000 TL faizsiz nakit avanstan faydalanabilirsiniz.

Garanti Avans Hesap Kapatma

Garanti Avans hesabınız olsa dahi kullanmadığınız sürece herhangi bir ödeme yapmazsınız. Bu nedenle ihtiyacınız olabileceğini göz önünde bulundurarak avans hesabı kapatmamayı tercih edebilirsiniz. Ancak hesabınızı kapatmak isterseniz Garanti Müşteri Hizmetlerine başvurmanız gereklidir. Mobil uygulama ya da internet şube üzerinden işlemleri yapmanız mümkün değildir.

Garanti Taksitli Nakit Avans Erken Kapama Nasıl Yapılır?

Garanti Taksitli Avans hesabı süresinden önce kapatmak isterseniz vadesiz hesabınıza yeterince para atmalı ve daha sonra müşteri hizmetlerine bağlanarak talebinizi belirtmelisiniz. Ancak bu işlemin kredi puanınızın düşmesine neden olabileceğini unutmamalısınız.

Garanti Nakit Avans Borcu Nasıl Ödenir?

Garanti Avans hesap günlük olarak güncellenmektedir. Vadesiz hesabınıza atmış olduğunuz tutarlar gün sonunda avans hesaptan düşülür. Örneğin avans hesapta 10.000 TL borcunuz bulunuyor. Hesabınıza 5.000 TL attığınızda avans hesap eksi bakiyesi 5.000 TL’ye düşer. Ancak bu işlemin gün sonu işlemleri ile birlikte gece 2.00 civarında tamamlandığını unutmamalısınız.

Garanti Nakit Avans Limiti Arttırma ve Düşürme

Garanti Avans hesap limitinizi arttırmak ve düşürmek için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Limit yükseltme işlemleri bir onay sürecinden geçmektedir. Arttırım talebiniz her zaman onaylanmak zorunda değildir. Ancak limit düşürme talebiniz doğrudan işleme alınır.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM