En İyi Elektrik Süpürgesi 2019

En İyi Elektrik Süpürgesi 2019

En iyi süpürge hangisi? Hangi süpürgeyi almalıyım? diyenlere yol göstermesi açısından en iyi süpürgeler 2019 başlıklı içeriğimizi hazırladık. Fiyat/performans kıyaslaması yaptık ve hangi süpürge modellerinin hangi yönlerinin ön plana çıktığını inceledik.

Her gün yeni bir teknolojik gelişimin kat edildiği dönemde, ev işlerinin en büyük yardımcılarından biri olan süpürgeler de gelişme kaydetmektedir. Özellikle ses ve donanım açısından gün geçtikçe bir yenisi üretilen bu ürünlerin markaya göre değişen nitelikleri bulunmaktadır.

Tüm ürünler göz önüne getirildiğinde özellikle bayanlar tarafından kullanılan süpürgeleri seçmek de bir o kadar zorlu olmaktadır. Karar vermek ve yeni bir tane almak için doğru noktaları araştırmak ve akılcı alışveriş yapmak esastır.

Birbirinden farklı fiyat ve donanımlara sahip olan süpürgeler ne yazık ki kimi zaman hayal kırıklığına dönüşebilmektedir. Bunun önüne geçmek ve uzun vadede en iyi ürünü seçmek için torbalı-torbasız, sulu-susuz, sesli ya da sessiz olmak üzere temel noktalara parmak basmak gerekmektedir.

Arnica Bora 5000

Son çıkan elektrikli süpürgelerin arasında bahsi en çok geçen ürünlerden biri Arnica Bora 5000’tir. Koltuk temizleme aparatı, perde temizleme başlığı ve parke zemin temizleme ucu bulunduran cihaz; 2400 W güce sahiptir. Özel su filtresi bulunan Arnica Bora 5000, bu filtresi ile toz kokusundan kurtulmanızı sağlamaktadır. Bunun yanında odanın havasını değiştiren parfüm içeriğine sahiptir.

Dyson Cinetic Big Ball Animal 1300W

Sevilen ve en kaliteli elektrikli süpürge listesinde yer alan Dyson markası, çeşitli ürünleri ile müşterilerinde memnuniyet sağlayan bir markadır. Özellikle kullanım rahatlığına bağlı olarak her çeşit fonksiyonda ürün bulabilmenin mümkün olduğu Dyson’da dikey, yatay, şarjlı, alerjik reaksiyonlar için özel süpürgeler bulunmaktadır. Bu türler arasında bahsi en çok geçen ise Cinetic Big Ball olmaktadır.

Ürün1.6 lt toz emiş kapasitesi, 6.6 metre kablo uzunluğu ve 1300 W motor gücü ile kendinden bekleneni fazlasıyla karşılamaktadır. Her ne kadar fiyatı alıcısını korkutsa da ömür boyu kullanım garantisi sunulan bir markadır.

Rowenta RO8341 Silence Force MultiCyclonic

Kısa sürede elektrikli ev aletleri sahasında adını duyuran ve en çabuk kabul gören markalardan biri olan Rowenta, elektrikli süpürge konusunda da oldukça başarılıdır. Emiş donanımı, 750 W motor gücü ve 2 lt toz alabilme donanımıyla en iyi ürünler arasında RO8341 Silence Force MultiCyclonic’in adı verilebilir.

BOSCH BGS5SIL66C

Ev işlerinde profesyonel bir yardım arayışındaysanız Bosch BGS5SIL66C en ideal süpürgelerden biri olabilir. 1800 W motor gücü ile oldukça güçlü bir çalışma donanımına sahip olan cihaz, kuru emiş türleri arasında en iyidir. Toz kapasitesi 1.4 olması pek çok kullanıcı için az gibi görünse de ürünün emme kapasitesi ve haznesi oldukça geniştir.

6.2 metre kablosu ile odanın her yerine rahatlıkla tek noktadan uzanabilmeniz mümkündür. Hızlı, güçlü ve kolay taşınabilen bir yapısı olan Bosch BGS5SIL66C, kullanıcılarından tam not almaktadır.

Philips Marathon Ultimate FC9924/07

Elektrikli süpürgenizin, dışarıya toz yerine temiz hava vermesi önemlidir. Philips Marathon Ultimate FC9924/07, bu özelliğe sahip toz torbasız kaliteli bir üründür. Gerçek bir kalite arayışında olanlar için ideal olan süpürge, 650 W motor gücüne sahiptir.

Halıdan toz toplama konusunda oldukça başarılı olan ürün, kalın değilse halınızı dahi kaldırabilecek güçtedir. 8 metre kablo uzunluğu ile rahatça kullanılan makinenin aynı zamanda kurulumu da bir hayli basittir.

Arçelik S 7585 Imperium

Arçelik, küçük ev aletleri konusunda en başarılı markalardan biri. Dolayısıyla elektrikli süpürge tercih ederken göz gezdirilmesi ve çeşitleri değerlendirilmesi de önemli. En çok kullanılan ve memnun kalınan süpürgelerinden biri ise S 7585 Imperium. Ürün, 750 W motor gücüne sahiptir. Ses seviyesi yalnızca 69 olan cihazın enerji verimliliği ise A sınıfıdır.

Bir elektrikli süpürgede aranan en temel özellik emiş gücünün yüksek olmasıdır. Ne kadar kuvvetli çekerse temizliği de o kadar derinden yapacaktır. Bu açıdan bakıldığında S 7585 Imperium ürünün aranan kriterlere uygun olduğunu söylemek mümkündür.

Philips Performer Active FC8657

Elektrikli süpürgenizin sade bir görüntüye sahip olması sizi rahatsız etmeyecekse tercih edeceğiniz ürünlerden biri Philips FC8657 olmalıdır.

Her ne kadar küçük görünse de oldukça güçlü ve etkili bir süpürge olduğu söylenebilir. Philips Performer Active, yüksek emiş gücüne sahip olmasının yanı sıra klasik makine arayanlar için de oldukça etkilidir. Toz torbalı ve 4 lt toz kapasitesi ile temizlik sıkıntısı yaşamanıza izin vermez.

Fakir Elephant

Su filtreli elektrikli süpürge arayışında olanlar için Fakir’in Elephant ürünü oldukça uygun. Fakir hem uygun fiyatlı hem de bir o kadar kaliteli ürünleri ile hemen her eve girmeyi başarmış bir markadır. Son çıkardığı elektrikli süpürgeleri de buna en güzel kanıt olacaktır.

Sessiz, temiz ve bir o kadar da güçlü temizlik yapan Elephant, tüm tozu içine çekip suya hapsedebiliyor. Halınızın dokusu içine sıkışıp kalan tozları dahi rahatlıkla temizleyebiliyor.

2200W motor gücüne sahip olan Elephant, 5 metre kablo uzunluğu ile oldukça ideal.

Dyson DC52 Animal Complete

Elektrikli süpürgeye verdiği paraya acımayanlar için en ideal marka Dyson olacaktır. Pahalı fakat bir o kadar da mükemmel süpürge üretimine sahiptir. Bu ürünlerinden biri olan DC52 Animal Complete, dış görünüşüyle dahi gücünü ortaya koyuyor.

54 adet silikon odacığı bulunan makinenin toz torbası bulunmuyor. 1300 W motor gücü ve küçük gövdesi ile temizliğinizin birkaç dakika içinde son bulduğunu görebilirsiniz.

Philips Marathon AutoClean FC9225

Emiş gücüyle kullanan herkesi büyüleyen Philips Marathon AutoClean FC9225, 2200 W motor donanımına sahiptir. Özellikle HEPA 13 yıkanabilir filtresi ile pek çok kişinin tercihi olan ürün, koltuk diplerine kadar girebilecek ağza sahiptir.

Aparatlarının kolay kullanımı emiş verimi ve rahat hareket kapasitesi ile evin her noktasında temizliğinizi yapabilirsiniz. Torbasız elektrikli süpürgeler arasında ismi en çok duyulan markalardan biri olan Phlips bu ürünüyle de adından söz ettiriyor.

Vestel YILDIZ A9000

Klasik elektrikli süpürge anlayışının dışına çıkmak istemeyenler için en uygun markalardan biri olan Vestel hem fiyatıyla hem de güçlü makineleriyle takdir topluyor.

Özellikle toz torbalı süpürge arayanlar için YILDIZ A9000 pek çok kullanıcı tarafından şiddetle tavsiye ediliyor. Yıkanabilen HEPA 12 toz filtresi, 4 lt toz torbası ve yalnızca 62 dB ses düzeyi ile kullanıcılarını memnun ediyor.

Arçelik S 7585 Imperium

Arçelik tarafından üretilen ve kullanıcı memnuniyeti kazanan S 7585 Imperium, 750 W motor gücü ile kolay kullanım sunmaktadır. Halılarınızda yer alan ufak tozları çeken ve 3 lt toz haznesine hapseden makine, sürekli torba değiştirme sıkıntınızdan kurtulmanızı sağlamaktadır. 69 dB ses düzeyine sahip olan makine, enerji verimliliğinde A sınıftır.

Electrolux ZUCHARDFL UltraCaptic

Pek çok markayla yarışabilecek ve elektrikli süpürge konusunda hassas olanları tatmin edebilecek olan Electrolux ZUCHARDFL UltraCaptic, 800 W motor gücüne sahiptir. A sınıfı enerji verimi ile oldukça ideal olan ürün, yıkanabilir filtreleri ile temizliğini kolayca sağlamaktadır. 7 metre kablo uzunluğu ile odalarınızın her noktasında rahatlıkla kullanmanız mümkün.

Arnica Tesla Premium

Adından sıkça söz ettiren elektrikli süpürgelerden bir diğeri Arnica Tesla Premium’dur. Başarılı ve bir o kadar da hızlı olan makine, 750 W motor gücüne sahiptir. 70 dB ses düzeyi ile sessiz makine arayışında olanlara oldukça uygun olan süpürge, HEPA filtreye sahiptir. Enerji verimliliğinde A sınıf olan Tesla Premium, fiyatıyla da oldukça idealdir.

Samsung VC07K51F0VP/TR Antitangle

Elektrikli ev aletlerinde estetik tasarımlarıyla ünlü olan Samsung, süpürgelerinde de aynı başarıyı gösteriyor. Şık ve bir o kadar da kullanışlı ürünlere sahip olan marka özellikle VC07K51F0VP/TR Antitangle ile adından sıkça söz ettiriyor. 750 E motor gücü ve 2 lt toz kapasitesi ile oldukça ideal olan ürün aynı zamanda yüksek emiş gücüne sahiptir. Pek çok makinenin toplamakta zorlandığı dolaşık saçları dahi rahatlıkla alabilmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Philips 8657 aldım. Gayet memnunum. Hızlı bir şekilde süpürge yapabiliyorum. Sesi ve emiş gücü başarılı. Fiyat performans ürünü.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM