2017 Yılının En İyi Filmleri

2017 Yılının En İyi Filmleri

2017 filmler açısından son derece güzel bir yıl oldu ve olmaya da devam ediyor. Romantik komedi filmleri başta olmak üzere hemen hemen her alanda pek çok kaliteli film vizyona girdi.

Romantik komedi filmleri aşkın hem eğlence hem de tutku dolu yönünü ortaya koyar. Dolayısıyla aşka olan inancını kaybetmek istemeyen herkes bu tarz bir filmde kendine tesadüf edecektir. Romantizm, tutku, şehvet ve aşkın çılgın yönüne tanık olmak istediğiniz her an bir romantik komedi izlemeniz yeterli olacaktır. Kendinizi ve hayata bakış açınızı değiştirecek bu filmler, her yıl kalitesini ve konu detaylarını arttırarak vizyondaki yerini almaya devam etmektedir.

Vizyona giriş tarihi dört gözle beklenen ve milyonlarca insan tarafından izlenen filmler, 2017 yılına damgasını vurmaya devam ediyor. Kendi sahasında sivrilen ve merakla beklenen filmler, yıl boyunca izleyicisi ile buluşmaya devam edecek. Üstelik en sevilen filmler listesinde yer alacak pek çok film vizyona girmeyi bekliyor.

Beauty And The Beast

Bilinen en eski dünya masallarından biri olan Beauty and the beast, milyarlarca insan tarafından dinlenmiş ve okunmuştur. Bir Madame de Beaumont eseri olan masalın Türkçedeki karşılığı Güzel ve Çirkin’dir. Defalarca sinemaya uyarlanan eserin, 2017 yılında profesyonel şekilde ele alınması ise oldukça keyifli bir film ortaya çıkarmış.

Bir tüccar, fırtınalı seyahati sırasında ailesiyle bilmediği bir şatoya sığınmak zorunda kalır. Üstelik onlar için tüm ikramlar da hazırdır. Tüccar ve ailesi yeterince dinlendikten sonra şatodan ayrılmaya karar verirler. Kızının güllere düşkün olduğunu bilen tüccar, şatoda bulunan güllerden birini kızına götürmek üzere koparır. Ev sahibiyle ilk kez karşılaşan aile, dehşete düşer. Korkunç bir görünüme sahip olan canavar, tüccarın hayatını bağışlayacaktır ancak karşılığında kızını ister. Babası kendini razı edemese de kızı çoktan fedakârlık göstermiştir. Üstelik henüz bu şatoda hayatının aşkıyla karşılaşacağından habersizdir de.

The Space Between Us

Hem romantik hem de farklı bir film arayışında olanlar için oldukça ilgi çekici bir başka film ise The Space Between Us olacaktır. Film; detayları, kalitesi ve oyuncu kadrosuyla izleyen herkesin tebessüm ile karşılayacağı türden içeriğe sahip. Türkçeye Bu Dünyanın Dışında ismi ile çevrilen eser, ilgi çekici ve sevimli bir konu barındırıyor.

Sarah Elliot, Mars’ta insan kolonisi kurmak için yola çıkan astronotlardan biridir. Mars’a ayak bastıktan sonra bir bebek dünyaya getirir. Üzerinden çok zaman geçmeden kendisi hayatını kaybeder. Diğer astronotlar tarafından yetiştirilen Gardner Elliot, büyüdüğünde dünyaya dair en ufak bir fikri olmayan tek insandır. Üstelik tanıdığı kişi sayısı yalnızca 14’tür. Oldukça zeki ve meraklı bir geç olan Gardner, dünyaya dönmenin bir yolunu bulur. Dünyada Tulsa ile tanışan Gardner Elliot hem kendini hem dünyayı hem de Tulsa’ya olan duygularını keşfe çıkacaktır.

Bridal Boot Camp

Bir romantik komedi filminde aradığınız her şeyi Bridal Boot Camp’ta bulabilirsiniz. Türkçesi Gelin Kampı olan filmde romantizm, eğlence ve kadın erkek ilişkilerine dair tüm detaylara hâkim olabilirsiniz.

Evlenmek isteyen ve kendini evliliğe hazır hisseden kızların bu fikre daha kolay adapte olabilmeleri için yardım eden Andy, gelin kampı sahibidir. Burada bayanları baştan sona evliliğe hazırlamakta, ilişkiler hakkında fikirler kazandırmaktadır. Kendi sonsuz inancının aksine karşısına çıkacak olan Casey, evliliğin kesinlikle doğru olmadığını düşünmektedir. Aşk ve evlilik hakkında fikir çatışması yaşayan çift, kendilerini beklemedikleri bir yolda bulacaktır.

Kaabil

Bollywood filmlerinden biri olan Kaabil, romantizme bakış açınızı genişletecek yapımlardan biridir. Gerçek aşk hakkında fikir edinmenize yardımcı olacak filmde gözleri görmeyen Kaabil, aşkı için kendini pek çok tehlikeye atacaktır.

Sevgilisine tecavüz edildikten sonra öldürüldüğünü öğrenen Kaabil, gözleri görmemesine rağmen aşkı için intikamı göze alacaktır.

Oyuncu kadrosunda Hrithik Roshan, Yami Gautam, Ronit Roy’un yer aldığı filmde ilgi çekici pek çok sahne bulunmaktadır. Romantik komedi yoğunluğundan drama yönelen filmde dilediğiniz her şeyi bulabilmeniz mümkün.

Fifty Shades Darker

Türkçe ismi Karanlığın Elli Tonu olan Fifty Shades Darker, serisinin ikinci filmi. İzleyenlerin hayranlıkla karşıladığı, Grinin Elli Tonu filminin ikincisi olan bu film ise en az ilki kadar sevildi. Aşk filmlerinden beklentiniz şehvet ve tutku ise bu filmde dilediğiniz kadar bulabilmeniz mümkün. Üstelik herhangi bir sınırın içine hapsolmanız söz konusu dahi değil.

Anastasia ve Christian Grey karakterleri ile oldukça dikkat çeken Dakota Johnson ve Jamie Dornan ikinci filmde de bir o kadar kaliteli oyunculuk sergiliyorlar. İlk filmin sonunda ayrılan çift, ikinci filmde ayrılık sonrası aşamayı kat etmeye çalışıyor. Birbirlerinin yokluğunda mutlu olamayan ikili, aşklarına bir şans daha verme kararı alıyor. Nitekim gerçek aşk yeniden alevleniyor.

İstanbul Kırmızısı

Türk sinemasının sevilen yüzlerinin yer aldığı İstanbul Kırmızısı romantizme dair öğrenmek istediğiniz her detaya yer veriyor. Komedi kısmından çok polisiye ve romantizmin ağır bastığı filmde, Tuba Büyüküstün, Halit Ergenç, Mehmet Günsür ve Nejat İşler rol alıyor.

Eski bir yazar olan Orhan yaşadığı bir takım olumsuzluklar nedeniyle içine kapanmış, kendi kabuğuna çekilmiştir. Türkiye’den ayrılarak Londra’ya taşınır ancak Deniz Soysal ile tanışmak için İstanbul’a geri dönme kararı alır. Deniz de kendi hayatını anlattığı eseri ve filmleri ile sık sık gündeme taşınan bir sanatçıdır. Buluşmalarının ardından Deniz ortadan kaybolur. Başlatılan araştırmalarda Deniz hakkında daha pek çok sır aydınlığa kavuşacaktır.

Vezir Parmağı

Uzun zamandır yönetmenlik yapan Mahsun Kırmızıgül, son filmi Vezir Parmağı ile uzun süre gündemde kaldı. Başarılı yönetmenin Osmanlı Devleti’nin son dönemini ele aldığı bu filminde hem romantizm hem de komedi oldukça başarılı şekilde ele alınmış görünüyor.

Diyarbakırlı Hamdullah’ın da içinde bulunduğu 5 hamal savaşa katılmak ve nefer taşımak için pazardan seçilmiştir. Kendilerini savaşa gidecek zanneden bu 5 kişi için planlanan ise oldukça farklıdır. Dul ve çocuklu kalmış 31 kadınla evlendirileceklerdir.

İstanbul, Kapadokya, İzmit, Kayseri gibi Anadolu’nun pek çok yerinde çekilen eğlenceli film, izleyici tarafından sevilmiş ve yoğun bir ilgi görmüştür.

Rough Night

Evlilik hazırlığı içinde olan Jess, dört yakın kız arkadaşı ile birlikte bekarlığa veda partisi düzenleyecektir. Bütün gece eğlenen 4 arkadaş, eve döndüklerinde erkek bir striptizci çağırma kararı alırlar. Eve gelen dansçı ile her şey güzel giderken Jess’in arkadaşlarından biri striptizcinin ölümüne neden olur. Ne yapacaklarını şaşıran kızlar için durum her an daha da karışık bir hal alır.

Genç ve güzel oyuncu Scarlett Joansson tarafından başrol oynan Rough Night filmde eğlence, romantizm ve komedi oldukça dikkat çekiyor. Filmi sıkılmadan merak ve kahkaha içerisinde izleyeceğinize şüpheniz olmasın.

4N 1K

Türk sinemasına kitap uyarlamalarından dahil olan 4N 1K filmi, genç okuyucu kitlesini hedef alan yapımlar arasında yerini alıyor. Kiralık Aşk dizisinin yönetmeni Deniz Coşkun’un yönetmenliğini yaptığı filmde dikkatleri heyecan ve macera çekiyor.

Grubunda yer alan tek kız olan Yaprak, bebekliğinden bu yana erkeklerin arasında büyümüştür. Oğuz, Ali, Gökhan ve Sinan’la olan arkadaşlığının aksine Barışla olan yakınlığı kontrol dışı olan Yaprak’ın doğum gününde gelen sürpriz hediye aklını karıştıracaktır. Bu hediye onun kızların dünyasına ait olduğunu anlamasına yardımcı olacaktır.

Baywatch

Romantik komedi filminden beklediğiniz her şeyi bulabileceğiniz Baywatch, Türkçeye Sahil Güvenlik ismi ile çevrildi. Oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken filmde Dwayne Johnson, Zac Efron, Alexandra Daddario’yu görmek yeterli olmakta.

Mitch kendi sorumluluklarını bilen, başarılı ve cesur bir cankurtarandır. Emerald civarında kahraman olarak muamele gören Mitch aynı zamanda ekibinden de sorumludur. Aralarına sonradan katılan çaylak cankurtaran ise Mitch için tam bir baş belası olacaktır. İkisi arasında geçen diyaloglar ve film boyunca nabız yoklayan romantik sahneler oldukça ilgi çekicidir.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM