Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Pozlar

Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Pozlar

Fotoğrafta güzel çıkmak için pozlar arıyorsanız size en çok yakışan pozları keşfederek çok daha iddialı bir fotoğrafa sahip olabilirsiniz.

Herkes bilir ki poz vermek ayrı bir çaba ve başarı gerektirir. Pek çok kişi bu yetenekten yoksun olduğunu düşünse de aslında poz vermenin de bazı püf noktaları vardır. Bu püf noktalara sahip olan herkes kolaylıkla aklındaki pozu gerçeğe dönüştürebilmekte, istenilen sonucu kolaylıkla ortaya koymaktadır.

Fotoğrafta yakışıklı çıkmanın yolları, güzel çıkmanın püf noktaları üzerine pek çok bilgi verilse de az ve öz bilinmesi gerekenleri bilmek size yardımcı olacaktır. Bu bakımdan her şeyden önce gerçekten ışıldadığınıza inanarak poz vermeye başlayabilirsiniz.

Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Pozlar

Fotoğraflarda zayıf çıkmak için pozlar arandığı gibi güzel çıkmak için de pozlar aranabilmektedir. Bu durumda bazı teknik bilgilere sahip olmak size büyük oranda yardımcı olacaktır.

Fotoğrafta gerçekten güzel görünebilmek için öncelikle hangi açıdan poz vereceğinize karar vermeniz gerekmektedir.

Yüzünüzün hangi açıdan daha güzel göründüğünü öğrendikten sonra duruşunuzu buna göre ayarlamanız da mümkündür.

Açı dışında ortamda bulunan ışık da çok önemlidir. Bilhassa güneşin doğduğu ve battığı saatler, fotoğraf çekmek için en uygun saatlerdir. Bu saatlerde ışık net bir şekilde ortamda yer almakta, poz veren kişiye yeterli aydınlığı sağlamaktadır.

Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Arka Fon Önemli mi?

Vesikalık fotoğraflarda nasıl güzel çıkılır sorusu doğrudan makyajla ilgilidir ancak bu soru dışındaki tüm fotoğraflar arka fonla yakından ilgilidir.

Kişi, fotoğraflarda güzel çıkmak isterse bunu yapabilmek için arka fonunu iyi şekilde ayarlamalıdır.

Arka fon ne kadar beyaz olursa fotoğrafta güzel görünmeniz o kadar kolay olacaktır çünkü kamera otomatik olarak yeterli ışığı alıp yüzünüze taşıyacaktır. Bu noktadan sonra vereceğiniz herhangi bir pozla dilediğiniz gibi güzel görünebilirsiniz.

Güzel çıkmak için arka fonun aydınlık bir beyaz olmasına özen göstermelisiniz. Böylece fotoğrafınızda herhangi bir kusur olmadan güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Sade Poz

Fotoğraf pozları dendiği zaman akla yalnızca kalabalık bir ortam gelmemeli.

Kişi, kendi başına çok güzel bir poz da verebilir. Bunu yapabilmek için öncelikle sade bir makyaj yapmalı ve yüzünü ön plana çıkaracak açık şekilde saçını hazırlamalıdır.

Saçlar salık olduğu zaman yüz biraz kapandığı için daha derli toplu bir model tercih edilmelidir.

Sadece beyaz bir fonun önüne geçerek gülümsediğinizde dahi çok ideal bir fotoğraf elde edebilirsiniz.

Daha samimi ve sıcak bir poz isterseniz bu durumda dişlerinizi göstererek gülümsemeyi tercih etmelisiniz. Böylece yalnızca sade bir pozun içerisinde samimi bir görüntü elde edebilirsiniz.

Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Nesneli Pozlar

Fotoğrafta güzel çıkmak için 14 tüyo, 10 madde ile poz verme yöntemi gibi birçok yönlendirme görebilirsiniz. Aslında poz verme durumu doğrudan size bağlıdır.

Elinizin altında güzel görünebilecek birkaç nesne de varsa fotoğrafın kusursuz olmasına hiçbir engel yoktur.

Tercih edilebilecek renkli bir balon, kalpli bir yastık, sevimli ve büyük bir ayıcık dahi fotoğraflarda tercih edilen nesneler olarak bilinmektedir. Bununla beraber led ışıklar, farklı kostümler, piknik sepetleri de son dönemlerde verilen pozlara dahil edilen nesnelerdir.

Yalnızca kameranın karşısına geçip poz vermekten hoşlanmayanlar için nesneli pozlar her zaman daha sağlıklı olmaktadır. Bu sayede ortaya çıkan görsel bir ziyafet de doğmaktadır.

Fotoğrafta Güzel Çıkan Temalı Pozlar

Fotoğraflarda olduğundan farklı çıkmak ya da kötü görünmek gibi bir sorununuz varsa odak noktasını sizden alıp başka bir şeye kaydırabilirsiniz. Bunun için tercih edebileceğiniz en sağlıklı poz modeli temalı pozlardır.

Temalı pozlarda yapılması gereken ilk iş konsept oluşturmaktır.

Oluşturulan konsept bir piknik olabilir, doğa olabilir ya da herhangi bir mekânda bir parti konsepti olabilir.

Sizin ve malzemelerinizin birlikte olduğu bu temalarda sizden ziyade bütün olan resme dikkat edilecektir. Böylece vereceğiniz tüm pozlar fotoğraflarda çok daha zarif görünecektir.

Fotoğrafta Güzel Çıkan Çiçekli Pozlar

Fotoğrafta güzel çıkmak için ne yapmalıyım diyenlerdenseniz ihtiyacınız olan birkaç adet çiçek olabilir.

Özellikle çiçek aranjmanının kullanıldığı fotoğraflarda, görüntünün kötü olması gibi bir durum söz konusu dahi olmamaktadır. Bu nedenle malzeme kullanmak niyetinde olanlara çiçekler de önerilmektedir.

Taze bir çiçeği saçlarınızın arasına yerleştirdiğinizde, başınıza taç yaptığınızda fotoğrafın anında değiştiğini görebilirsiniz.

Aynı şekilde ortamda çiçek olan herhangi bir yere gidip fotoğraf çekildiğinizde bu fotoğrafın diğerlerinden çok daha güzel olduğu dikkatinizi çekecektir.

Fotoğrafta güzel olan çiçekli pozlar, kalıcı olarak saklamak isteyeceğiniz güzel fotoğraflar elde etmenizi sağlayacaktır.

Fotoğrafta Güzel Çıkacak Gölgeli Pozlar

Fotoğraf pozları üzerine kısa bir araştırma yaptığınızda özellikle gölge oyunlarının çok ideal pozlar sağladığını görebilirsiniz.

Yüzünüzün olduğu bir fotoğraf için öncelikle çok karanlık bir yere gidin. Arkasından el feneri ya da bir mum yardımıyla yüzünüzün bir kısmını aydınlatın.

Oluşacak gölgeli fon profesyonel fotoğraf makineleri ile inanılmaz hatıra kazandıracaktır.

Gölge pozu kullanacağınız herhangi bir nesne için de geçerlidir sizin için de. Loş bir ortam sağlayan mum ışığının önüne geçerek gölgenizi de kullanıp harika bir fotoğraf elde edebilirsiniz.

Gölgeler çok uzun süredir uzman fotoğrafçılar tarafından kullanılan poz detayları arasında yer almaktadır.

Fotoğrafta Duvar Önü Pozları

Arka kamerada güzel çıkmak, profesyonel fotoğraf makinesinde iyi görünmek gibi niyeti olan kişiler duvar pozlarını değerlendirebilirler.

Özellikle dümdüz ve pürüzsüz zeminler poz vermek için en ideal ortamlar olarak değerlendirilmektedir. Yakından ya da uzaktan fark etmeden poz verebileceğiniz duvar önleri aynı zamanda yazılı da olabilmektedir.

Ülkenin hemen her şehrinde var olan grafiti çalışmaları ya da duvar yazıları size bu konuda malzeme verecektir.

Üzerinde biraz düşündükten sonra güzel bir renk uyumu sayesinde önünden yürüyüp gittiğiniz bir duvarda harika poz yakalayabilirsiniz.

Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Sokak Pozları

Fotoğrafta güzel çıkamıyorum diyorsanız kendinizi arka plana atıp daha çok flu fotoğraflar üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Bu tarz fotoğraflar için en ideal seçenekler sokaklarda olacaktır.

Bir banka ve bir sokak lambasının yeterli olacağı fotoğraf çekiminde özellikle akşam fotoğrafları çok başarılı çıkacaktır. Bunun için banka oturup sokak lambasıyla birlikte yakaladığınız kameraya baksanız da bakmasanız da harika bir poz elde edebilirsiniz. Bu konuda cep telefonu kamerası da profesyonel kamera da size yardımcı olabilecektir.

Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Vücut Nasıl Kullanılmalı?

Fotoğraf çekilmenin püf noktalarından en önemlisi vücudunuza şekil vermektir. Ortamda absürt duran bir vücut kimse tarafından istenmez. Bu yüzden olabildiğince uyumlu pozlar vermeye gayret etmeniz gerekmektedir.

Uyumlu pozlardan kasıt gerek duruşunuz gerekse ellerinizi, kollarınızı nereye koyacağınızı bilmenizdir.

Ellerinizi, kollarınızı bir yere yaslamak, cebinize sokmak ya da önünüzde birleştirmek kimi zaman kurtarıcı fotoğraf pozları olarak bilinmektedir.

Basit şekilde ellerinizi önünüzde birleştirmeniz sonrasında görseli iyi bir duvara yaslanmanız elde edebileceğiniz en klas pozlardan biri olacaktır. Bunun yanında balonla havaya sıçramak, doğal bir parkta çimlere uzanmak gibi samimi pozlar da vermeniz mümkündür.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM