İnsanları Tanımak İçin Sorulan Sorular

İnsanları Tanımak İçin Sorulan Sorular

İnsanları tanımak için sorulan sorular nelerdir, karşımdakini tanıyabilmek için ne sormalıyım endişeleri yeni tanışan herkeste görülen durumlardır.

Gerek arkadaşlık ilişkilerinde gerekse ikili ilişkilerde akla gelen ilk unsur karşımdakini nasıl tanıyabilirim üzerine olmaktadır. Karşınızdaki kişileri nasıl daha iyi tanıyacağınızı öğrendiğinizde merak ettiğiniz tüm sorulara da cevap bulabilirsiniz.

Özellikle kişisel sorulara verilen cevaplar, karakter hakkında adeta tahlil niteliği taşımaktadır.

Birçok kişi kendini tanıtırken doğru cevapları vermeye özen gösterir. Ne kadar profesyonel cevaplar verilmeye çalışılsa da aslında herkes kendi fikirlerini cümlelerinin arasında gizleyerek sunmaktadır. Önemli olan verilen cevapları en iyi şekilde yorumlamaktır.

Ne Tür İnsanlarla Anlaşabilirsin?

Kişiyi tanımak için sorulan sorulardan ilki ne tür insanlarla iletişim halinde olduğunu görmeyi sağlar.

Ne tür insanlarla anlaşabilirsin sorusu, kişinin daha çok nasıl karakterlere meylettiğini, nasıl insanlarla iyi anlaştığını ortaya koymaktadır. Konuşkan insanlarla takılmayı severim diyen biri ile sessiz insanları severim diyen birinin karakterleri taban tabana zıttır.

Kişi, nasıl insanlarla vakit geçirmekten keyif alıyorsa o insanlara daha yakındır. Karakterini de analiz etme konusunda bu cevaptan yardım alabilmek işe yarayacaktır.

Eğlenceli insanlarla zaman geçirmeyi severim cevabını veren biri eğlenmeyi, arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi severken; evde sohbet edebileceğim insanları severim diyen biri çok farklı bir yapıya sahiptir.

Ne Tür İnsanlarla Anlaşamazsın?

İnsanlara sorulabilecek sorular arasında en önemlisi nasıl insanlarla kontak kurduğu yönündedir. Karşınızdaki kişiyi tanımak için ona soru sormak niyetindeyseniz ne tür insanlarla anlaşamadığını da öğrenmelisiniz.

Gergin insanlarla hiçbir şekilde anlaşamam diyen biri günlük hayatınsa sessiz ve sakin biridir. Güler yüzlü, sevimli tavırlı insanları çekici bulurken gergin ve asabi insanları kendinden uzak tutmaya gayret göstermektedir.

Ne tür insanlarla anlaşamazsın sorusu çok geniş bir cevapla yanıtlanabilir. Kişinin vereceği yanıta göre siz de nasıl bir insan olduğunuzu analiz edebilir, onunla iyi anlaşıp anlaşamayacağınızı test edebilirsiniz.

Karşınızdaki kişinin asla anlaşamam dediklerinden biriyseniz ona göre kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Ne Tür Aktivitelerden Hoşlanırsın?

Evleneceğin erkeğe sorulacak sorular, arkadaşın sorulacak sorular gibi birçok başlık sosyal gruplarda tartışılmaktadır. Kişi, karşısındaki insanı tanımak istediğinde önce soru sormaya meyletmektedir.

Vereceği cevaba göre kendini hazırlayacak, cevaba göre karşısındaki insanı değerlendirecektir.

Kim olursa olsun alacağınız cevap çok büyük önem taşımaktadır çünkü hayatınızda olan birinin karakterini analiz etmenizi sağlamaktadır.

Karşıdakini daha iyi tanıyacak sorular sormak isterseniz ne tür aktivitelerden hoşlandığını da sormalısınız. Bu şekilde ortak noktanız olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz.

Ne kadar çok ortak noktanız varsa beraber geçireceğiniz vakit de o kadar eğlenceli olacaktır. Sizin de sevdiğini aktiviteleri sıralaması, birlikte kaliteli zaman geçireceğinizi ortaya koyacaktır.

Kadere İnanır mısın?

Erkeklere sorulacak sorular ekşi sözlük gibi platformlarda sık sık bahsedilmektedir.

Çoğunlukla kadınların yaptığı soru sorma durumu, erkekleri yakından tanımak açısından çok büyük yarar sağlamaktadır. Bilhassa ikili ilişkilerde karşıdaki kişinin ne derece romantik ve kaderci olduğunu anlamak için kadere inanır mısın sorusunu sormak önemlidir. Bu soru aslında karşıdaki kişinin ne kadar teslimiyetçi ne kadar benmerkezci olduğunu göstermektedir.

Kişi kadere sıkı sıkıya bağlı biriyse daha kolay teslim olurken;  kadere inanmam diyen biriyse her şeyi kendi başına yola koymaya devam edecek demektir.

Kadın ya da erkek fark etmeksizin bu soruya verilecek cevap karakter analiz etme konusunda büyük oranda etkili olmaktadır.

Nasıl Kadınlardan/Erkeklerden Hoşlanırsın?

Erkeklere soru sormak, kadınlar için çok keyifli olsa da aynı durum erkekler için geçerli değildir. Kadınların alacağı cevapla tatmin olması son derece önemliyken erkekler soru cevap konusuna çok da fazla takılmaz.

Tek bir soruyla birçok sorudan alacağınız cevabı öğrenmek isterseniz nasıl kadınlardan ya da erkeklerden hoşlanıyorsun sorusunu sorabilirsiniz. Nasıl kadınlardan hoşlanıyorsun sorusu karşınızdaki kişinin size ne kadar uygun olduğunu net şekilde gösterecektir.

Erkeklerden böyle bir soru geldiğinde ise sizin hakkınızda daha fazla şey öğrenmek istediklerini tahmin etmeniz gerekir. Vereceğiniz cevaplar, karşınızdaki kişinin sizi tanıması adına çok büyük önem taşımaktadır.

Hayata Dair Planların Neler?

Sevgiliye sorulacak sorular 2019 yılında da öncesinde de ağırlıklı olarak gelecekle ilgilidir.

Ne kadar geleceğe dönük düşünürseniz hayat planlamalarınızı da o kadar kolay yaparsınız. Bu noktada insanları tanımak için hayata dair planların neler sorusunu sormak son derece önemli bir ipucu niteliği taşımaktadır.

Karşınızdaki kişi hayatını bir süre eğlenerek ciddi planlar yapmayarak geçirmek isterse siz de bunu bilirsiniz. Evlenmek, aile kurmak, iş bulmak, ev satın almak gibi ciddi planlardan bahsederse yolunuza ne şekilde devam edeceğinize karar verirsiniz.

Özellikle hoşlandığım erkeğe nasıl sorular sormalıyım diyorsanız bu tarz sorular size çok büyük yarar sağlayacaktır.

Sevgi Mi Para Mı?

Kadınlara sorulacak sorularla erkeklere sorulacak sorular birbirinden oldukça farklıdır.

Erkekler doğrudan sorup hemen cevap alınabilecek sorulara yoğunlaşırken kadınlar daha çok detay içeren sorulara yoğunlaşmaktadır.

Erkeklere yönetilen ve kadınlar için çok büyük öneme sahip olan sorulardan bir tanesi de sevgi mi para mı sorusudur. Bu soru aslında ben mi yoksa araban mı ya da ben mi işin mi sorusunun alt yapısını oluşturmaktadır.

Pek çok kadın karşısındaki erkeği tanımak için bu tuzak soruya yer vermektedir.

Ne Tür Tatillerden Keyif Alırsın?

Yeni tanıştığın kıza sorulacak sorular arasında en çok aktivite sorusu yer almalıdır çünkü kızların hayattan beklentisi ile erkeklerin farklıdır.

Bir ilişkiye başlayacaksanız ya da sıkı bir arkadaşlık düşünüyorsanız birlikte neler yapabileceğinize bir göz atmalısınız. Ne tür tatillerden keyif alırsın sorusu da bu noktada son derece yardımcı bir sorudur.

Kimileri eğlenceli gece kulüplerinin olduğu sahillerden hoşlanırken kimileri çadır kamplarında vakit geçirmeyi tercih eder.

Soruya alacağınız cevap birlikte yapacaklarınızı belirleyeceği için size uygun olup olmadığına karar vermeniz önemlidir.

Televizyon mu? Kitap mı?

Hayattan zevk alma konusunda herkesin izlediği bir yol vardır. Bu yolda yanınızda olmasını istediğiniz bir kişi varsa onun da nelerden keyif aldığını bilmeniz yararlı olmaktadır.

Karşınızdaki insanı tanımak istediğinizde televizyon mu kitap mı sorusunu sormak bu açıdan önemlidir. Televizyon karşısında saatlerini geçiren biriyle kitap okuyarak vakit geçiren birinin beklentileri aynı olmamaktadır.

Karşıdaki kişinin sizinle aynı düşüncelere sahip olması mümkün değildir ancak ortak noktalarınızın olması keyif almanızı kolaylaştıracaktır.

Hassas Olduğun Konular Nelerdir?

Karşınızdaki kişinin nasıl bir insan olduğunu öğrenebilmek için yapmanız gerekenlerin başında hassas olduğu noktaları sormak yatar.

Karşınızdaki kişi hangi konularda daha hassas hangi konular onun için çok önemli bilmek gerekir.

Hassas olduğu konular onu üzen, yoran, yıpratan konular hakkında detay bilgiler içerebilir. Dolayısıyla onunla daha uzu süre anlaşabilmek, mutlu olmak için bu soruların cevaplarını bilmeniz yarar sağlayacaktır.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM