Maydanoz Suyu Rahim İltihabına İyi Gelir mi?

Maydanoz Suyu Rahim İltihabına İyi Gelir mi?

Rahim iltihabına maydanoz suyu kürü, rahminde iltihap olan ve doğal yollarda çözüm bulmak isteyenlerin deneyimledikleri tariflerden birisidir. Gelin, birlikte maydanoz suyu kürü tarifi ve kullanım şeklini inceleyelim.

Maydanoz Suyu Rahim İltihabına İyi Gelir mi?

Rahim iltihabı, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilecek bir problemdir. Rahim iltihabı tedavisi için maydanoz suyuna güvenmek doğru bir çözüm olmayacaktır. Mutlaka bir doktora görünmeniz ve size uygun görülen tedaviyi uygulamanız gereklidir. Ancak tedaviyi desteklemek amacıyla faydalanılabilecek bir kürdür.

Maydanoz suyunun vücuttaki inflamasyonu ve oksidan stresi azalttığı ile ilgili çalışmalar bulunmaktadır. Maydanoz suyunun bu özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Rahim İltihabına Maydanoz Suyu Kürü

Rahim iltihabına karşı kullanılan maydanoz kürünün 2 farklı tarifi vardır. Bu tariflerden ilkinde maydanoz suyu güzelce yıkanır ve sirkede bekletilir. Ardından maydanoz bir blendere alınıp üzerine su ekleyerek maydanoz suyu hazırlanır.

İkinci tarifte ise maydanozun üzerine su eklenir ve kısık ateşte 10 dakika kaynatılır. Hazırlanan maydanoz suyunun üzerine limon ekleyerek içilir.

İltihap İçin Maydanoz Suyu Nasıl Kullanılır?

Maydanoz suyunun iltihap gidermede etkili olabilmesi için kürün düzenli olarak uygulanması son derece önemlidir. Hazırlamış olduğunuz tarifi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere kullanmalısınız. 15 gün boyunca küre devam etmeniz alacağınız sonucun başarılı olması için önemlidir.

Maydanoz suyu kürünü düzenli olarak uygulamanın yanı sıra taze hazırlamanız son derece önemlidir. Her kullanım öncesinde tarifi tekrar hazırlamalı ve içmelisiniz.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM