Balık Kesim Gelinliklerin Seçimi

Balık Kesim Gelinliklerin Seçimi

Balık gelinlik modelleri, özellikle ince vücut ölçüleri olan gelinlere fazlasıyla yakışan bir kesim. Ancak kullanımı da bir o kadar zor. Balık kesim gelinliklerde dekolte kullanılmalı? Hangi yaka kesimi daha şık durur? Saç ve aksesuar kullanımı nasıl olmalı? gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Balık kesim gelinlikler, doğru kumaş seçimi, doğru model seçimi beraberinde kullanacak kişinin fiziki uygunluğu da ilave olunca tercih edilmesi en zor modellerden biri olup çıkıyor. Tüm bu zorluklara rağmen hemen hemen her sezonun en popüler kesimleri arasında yer alıyor.

Balık kesim gelinliklerde diz altından başlayan kabarıklık dikkat çekiyor. Balık kesim ilk çıktığı dönemler bu sınır daha aşağıdayken; artık diz altı hizasına gelmiş durumda. Ayrıca zaman zaman balık kesimin uç kısmında danteller ve fırfırlar da ön plana çıkabiliyor.

Balık kesimin uç kısmında verilmiş bir kat da kullanılabilir.. Balık kesim gelinliklere bu sezon özellikle dantel detayları eşlik edecek gibi görünüyor. Neticede hem dantel hem balık kesim zarif bir gelinliğin iki temel öğesinden sayılabilir.

Balık kesim gelinliklerde yaka kısmında straplez ön planda ama yine zarif bir görünüm veren uzun dantelli kollar da balık kesimi oldukça zarif bir görünüme kavuşturuyor. Balık kesim gelinliklerin zor bir tarafı her zaman var. Bu zor taraflardan bir tanesi de kullanımı sırasında verdiği rahatsızlık. Diz kısmına kadar dar indiğinden bol hareketli düğün gecelerinde zorluklar yaşanabiliyor.

Balık Kesim Gelinlikleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Balık kesim gelinlik tercih edecekseniz; önceliğiniz hep zariflik olmalı. Dolayısıyla abartıdan uzak süslemelerden yana seçim yapmalısınız. Zarif taşlar, dantel detaylar, inciler en doğru detaylardır. Bunun yanında balık kesimin hareket kısıtlamasından verdiği rahatsızlığı en aza indirgemek için dar kısmı diz üstünde sonlandırabilirsiniz.

Balık kesimin çok dar olmayan, hafif esnek, saten modellerini tercih ederek rahat bir düğün akşamı geçirebilirsiniz. Kilo bakımından problemleriniz varsa balık kesim gelinlikten uzak durmanız en doğrusu. Çünkü bu tip modellerde üst kısım genellikle vücuda oturur yapıdadır.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu kuyruk mevzusu. Balık kesim gelinliğin kuyruk kısmı genellikle biraz fazla bırakılır ama bu durum gelin için çok zorlayıcı olacaktır. Bu nedenle böyle bir tercih yapmak zorunda olmadığınızı bilmelisiniz.

Balık Kesim Gelinlikle Kombin Önerileri ve Fikirleri

Balık kesim gelinliklerde kombin yaparken en önemli konu ayakkabı seçimidir. Ayakkabının alçak topuklu olması gelinliğin duruşunu bozabilir. Bu önemli akşamınızda biraz fedakârlık yaparak zorluk çekmeniz gerekebilir.

Yaka kesimi için omzu açık, transparan dantelli uzun kollar, sırt dekoltesi, straplez yaka balık kesim gelinliklerde uygun alternatiflerdir. Ayrıca bu sezon, balık kesim gelinliklerde pelerin tipi üstler de oldukça dikkat çekici. Eğer balık kesim gelinliğinizde omuzlar açık ya da straplez yaka kullanılmışsa aksesuar seçiminde kolyeye yer vermeniz en doğrusu.

Balık kesim gelinliklerde duvak kullanırken etek boyunun bittiği yere kadar uzun bir duvak kullanmak daha zarif bir tercih olacaktır. Tek omuzlu balık kesim gelinliklerde tek omuz kısmında taş süslemelerine yer verilebilir.

Gelinliğin bütününe bakarak saç ve makyaj tercihinizi de kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak balık kesim zarif bir model olduğundan örgülü modeller, topuzlar, yarım toplanmış saçlarda minik taşlı taçlar, örgü aksesuarları kullanılabilir. Ancak makyajı aynı derece sade yapmak en doğrusu olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Gelinlik Modelleri

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM