İlkbahara Uygun Dantel Gelinlikler Nasıl Olmalı?

İlkbahara Uygun Dantel Gelinlikler Nasıl Olmalı?

İlkbahar dantel gelinliklerin en çok kullanıldığı ve mevsimlerden birisi. Bahar aylarının cıvıltısı, dantel gelinliklerin asilliği ile bir araya geldiğinde oldukça hoş bir görünüm ortaya koyar. Bu içeriğimizde dantel gelinliklerin seçiminde nelere dikkat edilmeli? Dantel gelinlikte saç ve makyaj nasıl olmalı? gibi sorulara cevap verdik.

Dantel gelinlikler, her dönemin modası ve birçok gelin adayının ilk tercihleri arasındadır. Gelin adayları hali hazırda zaten zor bir süreçten geçiyorken bir de gelinlik modelleriyle ilgili kafa karışıklığı yaşamaktadır. Dantel, her daim şıklık, zarafet katar ve asla demode olmaz. Ancak danteli kararında ve doğru kullanmazsanız gelinliği baştan aşağı demode bir hale getirebilirsiniz.

Dantelin bin bir farklı çeşidi vardır her biri farklı şekillerde kullanılabilir. Dantel şık görünüyor diye gelinliğin tamamında danteli kullanmak yanlış olacaktır. Danteli güpür ile hareketlendirmek çoğu zaman akıllıca bir fikirdir. Dantel özellikle kollarda ve dekolte kısımlarında transparan biçimde kullanılırsa son derece şık bir görünüm ortaya çıkacaktır. Özellikle uzun kollu gelinliklere dantelin çok yakıştığı söylenebilir.

Dantelli gelinlikler her daim moda olacaktır ancak son dönemlerde ilkbahar sezonundaki yeri çok farklı. Tasarımcılar kreasyonlarında ilkbahar sezonu için dantele sıkça yer vermişlerdir. Etek uçlarında, kollarda, omuzlarda, göğüs bölgesinde kullanılan dantel oldukça dikkat çekici. Dantelli bir gelinlik modelinde şıklık her zaman ön plandadır ama rahatlık konusunda dikkatli olmalısınız.

Yapısı gereği dantel çok kolay zarar görebilmektedir. Düğün gecesi çevrenizde sürekli birileri olacak, sürekli hareket halinde olacaksınız. Dolayısıyla dantelin zarar görme ihtimali de artacaktır. İşte bu noktada böyle durumlarla karşılaşmamak adına kaliteden asla ödün vermemelisiniz. Kaliteli bir dantel çok abartılı zedelenmelere maruz kalmadıkça zarar görmeyecek; sizi düğün gecesi zor durumda bırakmayacaktır.

Dantel Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dantel gelinlik seçerken en öncelikli dikkat etmeniz gereken konu kalitedir. Dantelin kalitesiz olması, gelinliğin üzerinizde duruşundan kolay yıpranmasına kadar birçok soruna neden olabilir. Dantel gelinlik giymeyi düşünüyorsanız; masraftan kaçınmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Dikkat edilecek bir diğer konu gelinliğin modelidir. Kabarık etekli gelinliklerde etek kısmında dantel kullanmak şık görünmeyecektir. Bunun yerine kabarık eteklerde sadece etek ucunda dantel kullanımı yerinde olacaktır.

Tamamı dantel olan bir etek istiyorsanız; dökümlü ve ağır duran A kesim etekler ilk tercihlerinizden olmalı. Bunun dışında bir diğer alternatif balık kesim gelinliklerin yine uç kısmında dantel kullanarak ağırlık kazandırmak olabilir. Dantel gelinlikler bahar aylarında oldukça revaçta olacak. Dolayısıyla birçok gelin adayı da tercihini dantelden yana kullanacak. İşte dikkat edilmesi gereken son konu da budur. Farklı olmak, klasik modellerden sıyrılmak adına gelinliğinizi diktirmek daha doğru olacaktır. Ayakkabı, duvak, taç, aksesuar gibi geriye kalan önemli parçaların tercihini de zevkle yaptıktan sonra zaten doğal olarak farklı olacaksınız.

Dantel Gelinliklerle Kombin Önerileri ve Fikirleri

Dantel gelinlikler, doğal olarak şık olduklarından kombinlenme konusunda sahiplerine büyük kolaylıklar sağlar. Zaten kombin yaparken gelinlikte kullanılan kumaştan çok gelinliğin süsleme detayları, yaka kesim, boyu, etek modeli ön planda tutulmalıdır. Tüm bunlar aynı şekilde düğün gecesinde tercih edeceğiniz saç ve makyajı da doğrudan etkileyecektir.

Genel olarak dantel zaten başlı başına şık bir parça olacağından saç ve makyaj konusunda abartıdan uzak tercihler yapabilirsiniz. Ancak dantel kumaştan tasarlanmış bir gelinliğe, taşlı, parıltılı bir ayakkabı tercih edilmemesi gerektiğini unutmayın. Dantel zarifliğin ta kendisidir ve aynı ölçüde zarif bir ayakkabıyı hak eder. Stiletto tarzı, gelinlik renk tonuna uyumlu bir ayakkabı gayet yeterli olacaktır.

Gelinlikte dantel ön plandaysa duvak modelinde de aynı şekilde dantel ve güpürler ön planda olmalıdır. Duvaklarda dantel sıklıkla uç kısımlarda kullanılır. Ancak hafif dolgulu ve abartısız bir dantel kumaşla duvağın tamamı dantelden tasarlanabilir. Beraberinde aksesuar ve taç tercihinde de sadelikten yana olmakta yarar var.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Gelinlik Modelleri

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM