M Yaka A Kesim Gelinlikler

M Yaka A Kesim Gelinlikler

Kadınlar için küçük bir çocukken hayalini kurmaya başladıkları gelinlikler son derece önemlidir. Hayallerdeki gelinlikle piyasadaki gelinlikler karşılaştırılınca tam aranan modelin bulunması zordur ama en azından vücut tipinize uygun, hayalinize en yakın gelinliği bulabilirsiniz.

Gelinlik seçiminizi yaparken dönemin modasına aldanmadan, önceliği vücut yapınıza uygun modeli tercih etmektir. A kesim gelinlikler genellikle en sık tercih edilen gelinlik modellerindendir. Neticede birçok gelin adayı gelinliğin kabarık etekli olmasından yanadır. A harfine benzer etek kesiminden dolayı modele genel olarak kısaca A kesim gelinlik şeklinde tabir edilebilir.

A kesim gelinlik modellerinde çeşitli birçok yaka modeli görülebilir. Ancak kendisine en çok yakışan M yakadır. M yaka ile M ya da V harfiyle benzerlik kurulabilir. M yaka için sık sık kalp yaka diye bahsedildiği de bilinir. Bu şekilde olup gelinlik straplez, askılı ya da uzun kollu olabilir. M yaka denince akla doğrudan dekolte gelmemelidir

. Yakanın en derin kısmı daha yukarıda bırakılarak dekolte daha hafif hale getirilebilir. M yakalı A kesim gelinlikler birçok farklı kumaş türünü rahatlıkla kaldırabilir yapıdadır.

M yaka olup A kesimli gelinlikler genellikle her fiziğe uyum sağlar. M yakanın omuz yapısına göre ayarlanabilir olması modeli daha alternatifli bir hale sokmaktadır. Doğru parçalarla kombinlenip makyaj ve saç konusunda da doğru tercih yapılırsa bu model gelinliklerle harika bir gelin olabilirsiniz.

M Yaka A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

M yakalı, A kesim gelinlik modellerini seçerken bazı konulara dikkat etmekte yarar var. Yaka kısmında kullanılan kumaş ve detaylar ile etek kısmında kullanılanlar uyum içinde olmalıdır.

Farklılık yaratmak adına yanlış tercihler yapmamaya özen göstermelisiniz. Eğer göğüs kısmı straplez modeller için uygunsa M yaka straplez gelinlikler tercih edebilirsiniz. Gelinliklerde bütünlük oldukça önemli bir konudur.

Üst kısımda dantel tercih etmişseniz etek kısmında tamamen farklı bir dantel kullanırsanız neticede karmakarışık bir modelle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Göğüs kısmı saten olup etek kısmı aynı renk tonu bir tül kumaş ile tamamlanırsa ortaya harika bir gelinlik çıkabilir. Yine M yaka kısmı dantel ve güpür olan gelinliği, A kesimli tül eteğin uçlarına güpür, dantel ekleyerek ortaya harika model çıkartılabilir.

M yaka gelinlik tercih ettiğiniz gönül rahatlığıyla sırt dekoltesi de tercih edebilirsiniz.

M Yaka ile A Kesim Gelinlik Kombini Önerileri ve Fikirleri

M yakalı A kesim gelinlik modellerini doğru parçalarla kombinleyebilirseniz; harika bir gelin olabilirsiniz. M yaka modelinde straplez model tercih etmişseniz; boyunda dikkat çekici bir kolye kullanabilirsiniz. Ancak M yaka modeli askılı ya da kollu ise daha zarif bir boyun aksesuarı tercih edebilirsiniz.

Eğer kolye modelini minik, zarif bir model tercih etmişseniz; yine çok abartılı olmayan bir küpe kullanabilirsiniz. M yaka genel hatlarıyla diğer yaka modellerine göre dekolte ve omuzlar kısmını daha açıkta bıraktığından saç modelini açık alternatiflerden seçebilirsiniz.

M yaka toplu saç modellerini de kaldırabilecek yapıda çok yönlü bir kesimdir. Gelinliğiniz altına etek kesimi her ne çeşit olursa olsun topuklu ayakkabı tercih etmelisiniz.

Topuklu ayakkabının vücudu dik tutma ve yürüyüşe zariflik katması gibi özeliklerinden düğün gününüzde faydalanmalısınız. Ancak diğer taraftan da düğün gecesi saatlerce ayağınızda olacağından ayakkabının rahatlığına da özen göstermelisiniz. Aksi halde ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Gelin çiçeği, makyaj gibi diğer konularda dilediğiniz her model gelinliğe yakışacağından kısıtlı kalmadan tercih yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM