Kolları ve Omuzları Taşlı Gelinliklerin Seçimi

Kolları ve Omuzları Taşlı Gelinliklerin Seçimi

Kolları ve omuzları taşlı gelinlikler, gelinliğinin aşırı gösterişli olmasındansa zarif bir görünüme sahip olmasını tercih edeceklere yönelik bir model. Bu yazımızda kolları ve omuzları taşlı modellerin seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği, hangi vücut tiplerine uygun olduğu ve nasıl bir makyaj, saç modeli kullanmanız gerektiğini anlattık.

Önceleri gelinlik modelleri son derece sınırlıyken; artık günümüzde sayısız model ve çeşitte gelinlik var. Dolayısıyla gelin adayları ciddi anlamda kafa karışıklığı yaşamaktadır. Bu özel günde şık olmak kadar rahat olmak da oldukça önemli olduğundan birçok farklı detay ince eleyip sık dokunmakta. Bu durum ise; hem kafa karıştırıcı hem zaman kaybettirici. İşte bu nedenle önce kendinizi tanımalı, vücudunuzu çözmeli, ne istediğinizi bilmelisiniz ki rahatlıkla bir model tercih edebilesiniz. Gelinliği düşünürken beraberinde aksesuarları, saçı ve makyajı da düşünmek işinizi kolaylaştırır; doğru tercih yapmanıza yardımcı olur.

Gelinlik modellerine pırıltı, taş, abartı birçok gelin adayı tarafından tercih edilir ve yine birçok kişiye göre olması gereken budur. Ancak aslında gelinliğin bütününde böyle parıltılar tercih etmek yerine belli bölümlerde yer vermek daha şık bir görünüme sahip olmayı sağlar.

Eğer gelinliğinizin belli bölümlerinde ışıltılara yer vereceksiniz kollarda bilek kısmında, omuz hizasında taşlar olabilir; çeşitli kalınlıklardaki askılar üzerinde taş süslemeler yer alabilir. Özellikle tek omuzlu gelinlik modellerinde taş süslemeleri oldukça doğru bir tercihtir. Bir diğer alternatif olarak omuzlarda şapka timsali minik parçalar olan gelinlik modellerinde bu parçalar minik taşlarla süslenerek oldukça şık bir gelinlik ortaya çıkartılabilir. Böyle modeller özellikle omuz kısmında sıkıntı yaşamayan gelin adayları için oldukça uygun olacaktır. Kol ve omuzlardaki taşlar, kimi zaman sırt dekoltesine doğru devam ettirilebilir. Böyle detaylarla da çok şık gelinlikler elde edilebilir.

Kol ve Omuzları Taşlı Gelinlikleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kolları ve omuzları taşlı gelinlikler, kendinden aksesuarlı gibi göründüğünden, kolye, küpe gibi aksesuarlar kullanmak zorunda kalmazsınız. Kol ve omuzları taşlı gelinliklere birçok yaka ve etek kesimi uyumlu olur. Özellikle kalp yaka straplez kesimlere taş süslemeler fazlasıyla yakışmaktadır. Taş süsleme bu modellerde iki parmak kalınlığında kullanılırsa gayet yeterli olacaktır. Daha fazlası gelinlik modelinin amacını yanıltabilir.

Uzun kollu gelinliklerde, taşlar kol boyunca serpiştirilebileceği gibi sadece omuz ve bilek kısımlarında da kullanılabilir. Bu durum kullanacağınız diğer aksesuarlara göre değişiklik gösterebilir.

Omuz ve kollarda taş olan gelinliklerde, prenses kesim ya da A kesim adı verilen etek modellerini kullanmak daha doğru olacaktır.

Gelinliğinizi diktirecekseniz; bel hizasını doğru ayarlayarak vücudunuza uygun hale getirebilirsiniz. Yine böyle taşlı modellerde düşük omuzlar sıkça tercih edilen modellerdendir. Düşük omuz kısımlarında, dökümlü taş süslemeler omuzları oldukça zarif gösterecektir. Böyle bir model tercih ederek yine aksesuar seçiminden kendinizi kurtarabilirsiniz.

Kol ve Omuzları Taşlı Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Kol ve omuzların taşlarla süslenmiş olması durumunda gelinliğin geri kalanı muhtemelen daha sade bir yapıda olacaktır. Aksi halde çok karmaşık ve görüntüsü rahatsızlık verisi bir gelinlik ortaya çıkabilir.

Gelinliğin kol ve omuzları taşlarla süslenmişse, boyun ve dekolte kısmında aksesuar kullanmamanız en doğrusudur. Ancak taş süslemenin oranına göre zarif ya da dikkat çekici bir küpe tercih edebilirsiniz.

Gelinliğin sadece omuz kısımlarında taş süslemeler varsa bileklik tercih etmeniz de doğru olacaktır. Böyle gelinliklerde ayakkabı tercihinizi taşlı modellerden yana yapabilirsiniz. Ayakkabının tamamının taş olması biraz demode bir görünüm kazandıracağından; daha nazik bir model kullanmalısınız.

Üst kısmında taş süslemeler bulunan bir gelinlik seçildiğinde, saç modelinin açık olmamasına özen göstermekte fayda var. Gelinliğin en süslü, en şık kısmını saçlarla kapatmak akıllıca bir seçim olmayacak. Topuzlar, yarım toplamalar, örgülü modeller tercih edebilirsiniz. Saç modelinize çok hafif ışıltılar tercih edebilirsiniz ama bu durumda makyajınızı hafif ışıltılı uygulamanız en doğrusu olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Gelinlik Modelleri

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM