Kalçayı (Baseni) Daha Küçük Göstermek İçin Nasıl Giyinmeli?

Kalçayı (Baseni) Daha Küçük Göstermek İçin Nasıl Giyinmeli?

Genellikle vücut orantısızlığında en büyük sorun basenlerden başlıyor. Basenlerin büyük olması, kadınlar için tehlike sayılıyor. Giyilen kıyafetlerle, basenler daha büyük ya da daha küçük gözükebiliyor. Kilo verilemiyorsa da, birkaç giyim hilesine başvurularak fazlalıklar saklanabilir. Dikkat edilmesi gereken ise, kişinin kıyafetler içerisinde rahat olmasıdır.

Kıyafet ne kadar basenleri kamufle etse de giyen kişi içinde rahat etmediği sürece hareket etmesini zorlaştırabilir ve daha çok dikkat çekmesine sebep olabilir.

Vücuttaki sorun basenlerdeyse, üst kısımda daha kabarık ve bol kıyafetler tercih edilerek, aradaki fark biraz da olsa ortadan kaldırılabilir.

Kalçayı Daha İnce Göstermek İçin Etek Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Basen sorunu olan kadınlar, pantolon gibi etek seçiminde de dikkat ederek, olduğundan ince gözükebilir. Çan etekler, özellikle alt bölgedeki kusurları saklamak için tasarlanmış olabilir.

Çan eteklerin belden başlayarak aşağıya doğru bollaşan kesimi ile fazlalıklar kamufle edilebilir.  Basen sorunu olan bayanların tercih etmesi gereken bir diğer etek ise, az drapeli modellerdir.

Etekte drape yoğunluğuna dikkat edilmesi, aşırıya kaçılmaması gerekir. Kalçayı daha ince göstermek isteyen bayanlar, likralı, yapışan kumaşlardan ve kalçaya yakın işlemesi olan eteklerden uzak durmalı seçimini daha çok sade modellerden yana kullanmalıdır.

Etek boyu seçiminde çok kısa ya da uzun etekler yerine, dizlerde biten etekler tercih edilebilir.

Kalçayı Daha İnce Göstermek İçin Pantolon Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Basenlerdeki fazlalıklar gizlenmek isteniyorsa, pantolonun renginden modeline, deseninden kumaşına varana kadar, dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır.

Dikey çizgili pantolon modelleri hem bacakları uzun gösterir, hem de kalçadaki fazlalıkları kamufle edebilir. Saten, uçuşan ve ince kumaşlı pantolonlar giyilebilir. Özellikle yüksek bel modelli pantolonlar beli ince gösterirken, kalçayı da toparlar.

Pantolon seçiminde kemer çok önemlidir. İnce bele sahip olan kişilerin, kemer takması dikkati bel bölgesine yönlendirir ve basenler dikkat çekmez. Dar kesim pantolonlar bacaklardaki ve basenlerdeki fazlalıkları saklayamaz.

Kalçanın daha ince gözükmesi için bol kesim ve flare kesim tercih edilebilir. Bol ve flare kesim pantolonlar, olduğundan daha uzun göstereceği için alt kısım daha ince gözükebilir.

Kalçayı İnce Göstermek İçin Renk Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

Kıyafette renk seçimi saklanacak olan fazlalıklara göre ayarlanabilir. Alt kısım ya da basenler olduğundan daha ince gösterilmek isteniyorsa koyu renkler tercih edilmelidir.

Siyah, koyu gri, bordo, lacivert, koyu yeşil, kahverengi ve mor renginde pantolon ya da etek giyilebilir. Üst bölgede ise, koyu rengin tam tersi uygulanarak açık tonlar kullanılmalıdır.

Sarı, açık mavi, açık yeşil, pembe, turuncu, beyaz ve daha birçok açık tonlar seçilebilir. Üst kısımda işlemeli gömlekler, kabarık detaylar ve salaş kıyafetler tercih edilmesi, vücut orantısını dengeleyeceğinden basenlerdeki fazlalıkları da saklayacaktır.

Kalçayı İnce Göstermenin Püf Noktaları Nelerdir?

Kalçadan kilo verilemiyorsa doğru giyinme taktikleri ile olduğundan daha ince gösterilebilir. Pantolon ya da etek seçiminde yapılan en büyük hata kıyafetlerin cepli olmasıdır.

Cepli pantolon ve etekler kalçayı olduğundan daha geniş gösterir. Kalçayı kamufle etmenin bir diğer yol ise hırkalardır. Diz boyuna kadar gelen hırkalar, sorunlu bölgeyi kapatmakla kalmayıp, salaş bir şıklık yaratabilir.

Basen çorapları, kalçayı toparlamak için kullanılan yöntemler arasındadır. Uzun boy ve bir beden dar olan basen çorapları tercih edildiği takdirde, basenler daha ince ve toplu gözükecektir.

Göbek üstü kıyafetler giyilmemeli, üst bölgenin inceliğini vurgulamak yerine, vücut orantısını sağlamak daha estetik görünmeyi sağlayacaktır.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM