Göbeği Kamufle Etmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Göbeği Kamufle Etmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Göbek sorunu, giyilen kıyafetlerde görülen en büyük tehlikeden biridir. Özellikle elbiselerde ve dar kıyafetlerde yoğunlukla belli olması kişinin canını sıkabilir. Sevilen kıyafetlerden fedakârlık yapmak yerine, uygulanacak olan birkaç buluşla göbek ortadan kaybolmasa da kamufle edilebilir.

Giyilen dar bluzların, gömleklerin ve elbiselerin altına korse giyilerek, fazlalıklar kapatılabilir. Korse seçiminde estetik açıdan düşünüldüğü kadar, sağlık açısından da düşünülmelidir.

Korsenin kullanacak kişinin bedeninde olması ya da en fazla bir beden küçük olması gerekir. Beden ölçüsünü abartmak vücutta kalıcı hasarlara neden olabilir. Ayrıca tüm gün boyunca takılan korseler organlara zarar verebilir. Korse, özel bir günde ya da gün aşırı olarak takılmalıdır.

Göbeği Kamufle Etmek İçin Hangi Model Kıyafetler Tercih Edilmelidir?

Göbeği saklamak için ceketten gömleklere, bluzlardan hırkalara varana kadar birçok model seçenekleri bulunur. Blazer ceket kıyafetlerin arasında en kurtarıcı olanıdır. Karın bölgesi ve çevresini kamufle ederek, göbekteki şişkinliğin fark edilmesini önler.

Bel bölgesine varana kadar saran ve sonrasında bollaşan bluzlar tercih edilmeli ve birkaç kat giyinmekten kaçınılmalıdır. Göbekten kilo verilemiyorsa, dikkati sorunsuz olan yerlere çekmek daha akıllıca olabilir.

Dekolteli elbise ya da bluz göğüs bölgesi üzerine dikkat çekerken, giyilecek olan mini etek de ilgiyi bacaklarda toplayabilir. Büzgülü ya da salaş kıyafetler kusurları çok güzel bir şekilde örtebilir. Üst bölgede bol kıyafetler tercih edilmesinin aksine alt kısımda daha dar olan pantolon ya da etekler giyilmelidir.

Göbeği Kamufle Etmek İçin Hangi Kumaş ve Renk Tercih Edilmelidir?

Kıyafetlerde toplanan ve saran kumaş türleri yerine kaygan ve saten kumaşlar tercih edilmesi göbek bölgesindeki fazlalıkları saklayabilir. Şifon, krep, pamuklu ve polyesterden yapılan kıyafetler giyilmeli ve olabildiğince sade modeller tercih edilmelidir.

Desenli giyilecek olan kıyafetlerde, desenin çok küçük ya da boyuna olması gerekir. Aksi takdirde fazlalıkları saklamak yerine kişinin daha da kilolu görünmesine sebep olabilir. Genellikle jarse, ipek gibi kumaşlardan uzak durularak, dökümlü olan kumaşlar giyilebilir.

Üst kısmı daha uzun gösteren kıyafetler tercih edilerek, karın bölgesinin daha zayıf gösterilmesi sağlanabilir. Koyu renkler kiloların baş düşmanıdır. Genellikle üst bölgede koyu tonda olan kıyafetler tercih edilerek, fazlalıklar kamufle edilebilir.

Göbeği Kamufle Etmek İçin Alt Giyimde Neler Tercih Edilmelidir?

Üst bölgede giyilen kıyafet seçeneklerinin tam tersi uygulanarak, bu soruna çözüm bulunabilir. Pantolon ya da etek seçiminde dar modeller tercih edilmesi dikkati göbek çevresinden alıp, basenlere toplayabilir.

Kalem etek, mini etek ya da dizlerde biten etek çeşitleri giyilebilir. Pantolonda ise, düşük bel pantolonlar, boyu kısa gösterirken göbeği de daha fazla ortaya çıkarıyor. Yüksek bel pantolonlar, bol paça yerine daha dar olan sade modeller kullanılabilir.

Cepli pantolonlar kalçaları daha geniş gösterdiği için vücut ölçülerini dengelemekte ve dikkati basenlerde toplamaktadır.

Göbeği Kamufle Etmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Wrap elbiseler, göbeği saklamakta çok etkili olabilir. Genellikle üst kısımdaki kıyafetlerin uzun tercih edilmesi, karın bölgesindeki kusurları saklayabilir. Gevşek kumaşlı pelerinler de istenmeyen kiloları gizlemekte etkili olur.

Dar kesim elbiselerin, bluz ve gömleklerin altına vücut şekillendirici giyilmesi, kıyafetlerin toplanmasını engelleyebilir. Karın bölgesi fazlalıklarını gizleyecek olan en ideal kıyafet elbisedir. Kadınların elbise seçiminde modele çok dikkat etmesi gerekir.

Elbiselerin boyu, dizlerden bileklere kadar uzanabilir. Göğüs bölgesinden darlaşmaya başlayan elbiseler giyilmesi, fazlalıkları olduğu gibi meydana çıkarabilir. Göbeği kamufle etmek için basenden aşağıya doğru dökümlü ya da bollaşan elbiseler giyilebilir.

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM