Boyu Uzun Göstermek İçin Pantolon Seçimi Nasıl Olmalı?

Boyu Uzun Göstermek İçin Pantolon Seçimi Nasıl Olmalı?

Boyu uzun gösteren pantolonlar, boyunun kısa olduğunu düşünen ya da daha uzun görünmek isteyenlerin adeta kurtarıcısı niteliğinde. Doğru pantolon kesimi, deseni, kumaşı ve rengini bir araya getirip kombininizi başarı ile tamamladığınızda olduğunuzdan uzun görünürsünüz. İşte, uzun görünmenizi sağlayacak pantolonlar hakkında bilmeniz gerekenler…

Boyunuzun uzaması birçok etkene bağlı olarak değişebilir ve bu konuda elinizden gelen çok da bir şey yoktur. Ancak tercih etmiş olduğunuz kıyafetler sayesinde daha ince ya da daha uzun görünmeniz mümkün.

Boyu uzun gösteren pantolonları seçerken, kesimin yanı sıra kumaş ve desen gibi ayrıntıların da oldukça önemli olduğunu bilmenizde fayda var

Kişinin kendi vücut ölçülerini iyi tanıması ve vücuduna göre pantolon seçmesi gerekir. Şıklığın en temel kuralı; vücuda yakışan kıyafetlerdir. Bir kişide gayet şık duran bir pantolon, farklı bir kişide hiç hoş durmama ihtimalinin olduğunu unutmamalı ve pantolon modeline karar verirken vücudunuzu göz önünde bulundurulup, ona göre seçim yapmalısınız.

Boyu Uzun Göstermek İçin Hangi Model Pantolonlar Tercih Edilmelidir?

  • Bol kesimli pantolonlar, fazlalıkları gizlemede çok etkili olsa da, boyu uzun göstermekte pek başarılı olmayabilir. Kısa boylu olan kişilerin, tamamen vücudunu saran dar pantolonlar tercih etmesi, boylarını uzun gösterebilir.
  • Düşük bel havuç pantolonlar yerine, uzun gözükmek için yüksek bel dar paça pantolonlar tercih edilebilir.
  • Olduğundan daha uzun gözükmek isteniyorsa, pantolonlardaki desenlere dikkat edilmelidir. Desen seçiminde yatay çizgiler, ekose ve büyük desen seçmek yerine boyuna dikey çizgiler, küçük desenler ya da sade modeller giyilebilir.
  • Kot pantolondaki yırtık detaylar, paçalarındaki işlemeler, kısa paça pantolonlar, kişileri olduğundan daha kilolu ve kısa gösterebilir.
  • Kumaş, kot ve keten pantolonlarda düz kesim paça olmalı, tercihler abartılı detaylardan yana kullanılmamalıdır.

Uzun Görünmenizi Sağlayacak Renkler

Seçilen pantolonların olduğunuzdan daha ince göstermesi, boyun uzun görünmesine de neden olur. Pantolonda renk seçimi boyu daha uzun ya da kısa gösterebilir.

Koyu kahve, bordo, mor, lacivert, siyah, koyu yeşil ve mavi tonları vücudu daha ince ve uzun gösterir. Üst giyimin pantolon rengine uygun olması da boyu uzun gösterebilir. Örneğin; lacivert bir yüksek bel pantolonun üzerine giyilecek olan lacivert bluz ya da kazakla, vücutta tek parça kıyafet varmış gibi görünecek ve daha uzun havası yaratacaktır.

Boyu Daha Uzun Gösteren Kumaşlar

Kumaşlar, kıyafet duruşunu belirler ve kıyafetin görümünü değiştirebilir. Kumaşın doğru seçilmesiyle giyilen pantolonlar daha ince ve uzun gösterebilir.

Pantolonda sert görünümlü kotlar, yünler, jarse kumaşlar, tüvitler ve dökümlü olmayan modeller yerine daha yumuşak kumaşlar seçilmesi, boyu daha uzun gösterebilir.

İpek kumaş, gramaj kumaş, şifon kumaş, polyester kumaş, likralı kumaş, keten ve pamuk kumaşlar ince ve uzun görünmeye yardımcı olur.

Üst giyimde daha kabarık kıyafetler giyilmesi, bacakları daha ince ve zayıf gösterecektir. Sorun alt giyimde ise pantolonla fazlalıklar saklanabilir.

Vücut orantısını sağlamak için pantolonun üzerine ne giyileceği bilinmeli, fazlalıkların olduğu yerin aksine, dikkat farklı bir yere çekilmelidir.

Boyu Uzun Göstermek İçin Püf Noktalar

Boyun uzun gözükmesi için pantolonlarda herhangi bir aksesuar desteği olmamalı. Takılan kemerler vücudu sıkacağından dolayı, vücuda ikiye bölünmüş görünümü verebilir. Kemer takıldığında, uzun görünmenin aksine kişilerin daha kısa görünmesine sebep olabilir.

Seçilen pantolon kadar, altına giyilen ayakkabının modeli ve rengi de boyun orantısını etkiler. Pantolonla, ayakkabının aynı renk olması, boyu daha uzun gösterir.

Bluzun, gömleğin ya da kazağın, pantolon içerisine konulması yapılan en büyük hatalardan biridir. Kıyafetin pantolonun içine konulması, boyun olduğundan daha kısa gözükmesine neden olur.

Bacakları daha ince göstermek ve uzun görünmek hedef olsa da,  kıyafetlerin vücuda yakışıp yakışmadığına bakarak kombin yapmayı da es geçmemelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Kot pantolon paça boyu nasıl olmalı? Ben bileklerimden 1 parmak yukarıda olsun istiyorum. Annem 3-4 parmak daha uzun diyor. Lütfen doğru bilgi verin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM