Legolas Kimdir?

Legolas Kimdir?

Legolas kimdir? İçeriğimizde Legolas karakterinin kim olduğunu inceleyeceğiz. Yüzüklerin Efendisi Legolas’ı yakından tanımak ve günlük yaşantınızda karşınıza çıkan replikleri daha iyi anlayabilmek için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Legolas Kimdir?

Legolas, Yüzüklerin Efendisi kitap ve film serisindeki karakterlerden birisidir. Babası Thranduil Elflerin kralıdır. Bu nedenle Legolas da doğal olarak prens olmaktadır.

Silvan elflerinden olan Legolas’ın geçmiş yaşamı hakkında ayrıntılar kitaplar ve filmlerde ayrıntılı olarak anlatılmaz. Ancak Gimli’nin iyi dostu olması ile birlikte olay örgüsünde önemli bir yere sahip olmuştur.

Legolas Hangi Filmde?

Legolas, Yüzüklerin Efendisi filminin sevilen karakterlerinden birisidir. Tolkien evreninin dikkat çeken karakteriyle ilgili “Legolas kitapta” var mı? sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Yüzüklerin Efendisi’ni filmi ile sevenleri şaşırtsa da Legolas kitapta yoktur.

Elf Gözlerin Neler Görüyor Legolas Hangi Film?

“Elf gözlerin neler görüyor Legolas?” repliği Yüzüklerin Efendisi serisinin en bilinen ve sevilen repliklerinden birisidir. Ancak komik versiyonları nedeniyle orijinali unutulmuş durumdadır. İşte, sevilen videolardan bazıları:

https://youtu.be/mGU8ugQujZU

Elf Gözlerin Neler Görüyor Legolas Orijinal

Elf Gözlerin Neler Görüyor Legolas komik versiyonlarını incelerken orjinalini de unutmayalım. İşte İngilizce ve Türkçe seslendirmeleri.

Elf Gözlerin Neler Görüyor Legolas Türkçe
Elf Gözlerin Neler Görüyor Legolas İngilizce

Legolas ile İlgili Bilgiler 

Legolas’la ilgili en sık sorulan soruları bu bölümde paylaştık. Sizin de aklınıza gelen bilgiler varsa yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Legolas Hangi Soydan?

Legolas Elf soyundan gelen bir karakterdir.

Legolas Kaç Yaşında?

Legolas’ın doğum tarihi üçüncü çağın 87. Günü olarak bilinmektedir. Bu nedenle 2931 yaşındadır.

Legolas Kim Oynuyor?

Yüzüklerin Efendisi Legolas karakteri Orlando Bloom tarafından başarıyla canlandırılmaktadır.      

Legolas Kime Aşık?

Legolas ile ilgili en çok tartışılan konulardan birisi kime âşık olduğu. Serinin fanatiklerinin bir kısmı Tauriel’e âşık olduğunu düşünce de böyle bir şey yoktur. Legolas Tauriel ile yalnızca arkadaştır. Âşık olduğu da kimse yoktur.

Legolas Kimin Oğlu?

Legolas’ın aile ağacına baktığımızda babasının Mirkwood Kralı Thranduil olduğunu görüyoruz. Dedesi ise Ormanlar Diyarı’nın kurucusu. Annesinin ise hangi ırktan olduğu hakkın bilgi verilmiyor.

Legolas Kiminle Evli?

Legolas seri boyunca kimseyle evlenmiyor. Hikâyenin bitiminde Gimli ile yakın dostluğa devam ediyor ve orta dünyada bolca seyahat ediyorlar. Birlikte Ölümsüz Toprakları da ziyaret ettikleri biliyor.

Legolas’ın Annesi Nasıl Öldü?

Yüzüklerin Efendisi serisinde Legolas’ın annesinden çok fazla bahsedilmiyor. Ancak Hobit filmi ile Legolas’ın annesi hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyoruz.
Elvenqueen Orman Diyarı’nda yapılan savaş esnasında ölmüştür. Bu ölümden sonra eşi Sauron’a karşı tarafsızlaşmış ve tek amacı ailesini korumak olmuştur.

Legolas ve Aragorn Nasıl Tanıştı?

Legolas ve Aragorn’un tanışmaları, serideki bilinmeyen konuşlardan birisi. İkisinin Elrond Konseyi öncesinde tanışıyor olduklarından bahsediliyor olsa da bu konuda ayrıntı verilmez. Ancak aralarındaki bağ, eski bir tanışıklıkları olduğunu düşündürür.       

YAZAR HAKKINDA

Sevda Hanedar Sevda Hanedar Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezunum ve mesleğimi icra etmekteyim. İnsanlarla iç içe olmayı ve onlara yardım etmeyi seviyorum. İkiz kızlarım var ve onlar en iyi arkadaşlarım. Ayrıca evde bir de minik dostumuz pug cinsi köpeğimiz bulunuyor. Bilgizma sitesinde yazarlık yapıyor sağlık, annelik, hamilelik, yaşam, kültür sanat gibi ilgi alanlarım olan konulardaki bilgilerimi okuyucularımızla paylaşıyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM