Sivilce Ve İzleri İçin Doğal Yöntemler

Sivilce Ve İzleri İçin Doğal Yöntemler

Sivilce ve izleri için doğal yöntemler deneyip bu yöntemlerden olumu sonuç alan binlerce insan bulunmaktadır. Sivilcenin insan vücudu için çok önemli etkileri bulunmaktadır. Birçok kişi güzellik ve görüntü açısından değerlendirse de sivilcenin bir hastalık olduğu da unutulmamalıdır.

Cildinizde meydana gelen sivilce sorunu zamanında doğru şekilde çözümlenmez ise kalıcı şekilde izlere neden olacaktır. İzlerin uzun süre yer etmesi ise geri dönüşü olmayan cilt problemlerine kaynaklık edecektir. Bu noktaya gelmeden önce cildinizi korumayı, doğru şekilde sivilcelere ve izlere karşı mücadele etmeyi öğrenmeniz önerilmektedir.

Sivilce lekeleri için kesin çözüm olan doğal yöntemleri deneyerek cildinizin kusursuz görünmesini sağlamanız mümkündür.

Sivilce İçin Doğal Yöntemler

  • Sivilce izleri nasıl yok edilir sorusuna verilebilecek cevap sivilceleri yok etmektir. Sivilce çıkmasını engellerseniz izlerin kalması da mümkün olmayacaktır. Özellikle iltihaplı olan sivilcelerde iz kalma riski bulunmaktadır. Bu durumda doğal yöntem olarak domatesi kullanabilirsiniz. Domates akne iltihabı kurutma konusunda oldukça etkili bir yöntemdir.
  • Hem sivilceleri yok etme hem de izlerini yavaş yavaş ortadan kaldırma konusunda patates de oldukça başarılıdır. Patatesi kullanabilmek için rendelemeniz ve suyunu sıkmanız gerekmektedir. Sonrasında pamuk yardımıyla yüzünüze sürmelisiniz. Beyazlatıcı etkisi sayesinde cildinizde bulunan sivilce izleri yavaş yavaş yok olacaktır.
  • Tarçın ve bal karışımı da sivilceleri ortadan kaldırmak için tercih edilebilecek yöntemlerdendir. Cildi besleyen ve onarılmasına yardımcı olan tarçınlı bal, sivilcelerin kurumasını sağlamaktadır.

Limon Suyu Sivilce ve İzlerine İyi Gelir mi?

Sivilce izleri için maske arayışında olan kişiler öncelikle ciltlerini temizlemeli daha sonra maske kullanmalıdır. Cildiniz kirliyken kullandığınız maske çok büyük bir yardım göstermeyecektir. Bu noktada limon suyu doğru bir tercih olacaktır çünkü cildi temizleme konusunda limon oldukça başarılıdır.

Bir kâsenin içerisine yarım limonu sıkıp daha sonra az miktarda ılık su ile karıştırmalısınız. Pamuk yardımıyla akneli olan noktalara sürüp 10 dakika kadar bekletmelisiniz.

Bir süre yakacaktır ancak sonrasında cildinizi temizlediğini gözlerinizle görebilirsiniz. Bu işlemi düzenli şekilde yapmanız halinde cildiniz akne çıkarmayı bırakacaktır.

Salatalık Maskesi Sivilce Sorununa İyi Gelir mi?

Sivilce izleri geçer mi, nasıl geçmesi sağlanır soruları sık sık sorulmaktadır. Bu sorulara verilebilecek bir cevap da salatalıkla sağlanmaktadır.

Cildin havasız kalması, neminin azalması da akne problemini beraberinde getirmektedir. Sivilcelerin artmasına engel olabilmek için nem dengesinin sürekli korunması gerekmektedir.

Nem dengesinin korunması açısından haftada 3 gün salatalık maskesinin yapılması önerilmektedir. Salatalıkları kabuklarını soymadan rendelemelisiniz.

Sonrasında tüm yüzünüze yerleştirmeli ve yarım saat kadar bekletmelisiniz. Yeterince bekledikten sonra ılık suyla cildinizi durulamalısınız. Haftanın 3 günü yaptığınız bu maske cildinizin nefes almasını kolaylaştıracaktır.

Kil Maskesi Sivilce ve İzleri Ortadan Kaldırır mı?

Hem sivilceleri kurutan hem de izlerini ortadan kaldıran çok fonksiyonlu bir maskeye ihtiyaç duyarsanız kil kullanmalısınız. Doğal bir toprak türü olan kil, aktarlarda kozmetik mağazalarda satışa sunulmaktadır. Açık şekilde gramajlı alıp uzun süre kullanabilmeniz mümkündür.

Bir çay tabağının içine 1 çay kaşığı kili ve 1 adet havucun rendelenip sıkılmış suyunu koymalısınız. Karıştırdığınızda macun kıvamını yakalamalısınız. Gerekirse kil oranını arttırabilirsiniz. Sonrasında cildinizin tamamına sürmelisiniz. Kil kuruyup yüzünüzde soğuk bir etki yaratana kadar beklemelisiniz.

Kil maskesi tamamıyla kuruduktan sonra ılık suyla çıkarmalısınız. Arkasından sağlıklı bir nemlendirici kremle beslemelisiniz.

Sarımsak, Sivilceleri ve Sivilce İzlerini Söndürür mü?

1 haftada sivilce izlerinden kurtulma çabanız varsa sarımsak size yardımcı olacaktır. Son derece doğal bir etkisi olan sarımsağın aktif sivilceyi söndürme konusunda çok başarılı olduğu görülmektedir.

Yüzünüzde aktif olarak bulunan sivilceler, iltihaplı ve kötü görüntüler yaratabilirler. Bu gibi bir durum söz konusu olduğunda sarımsağı ortadan ikiye bölüp aktif sivilcenin üzerine sürmelisiniz.

Sıvısı bulaşıp kuruyana kadar beklemelisiniz. Arkasından soğuk suyla yıkamalısınız. 1 hafta boyunca her gün bu işlemi tekrarlarsanız sivilce ve arkasında bıraktığı iz ortadan kalkacaktır.

Diş Macunu Sivilce İçin Kullanılır mı?

Diş macununu sivilce için kullanan pek çok kişi bulunmaktadır. Asidik bir yapı içinde olan diş macunu, cildin temizlenmesine katkı sağlayabilmektedir. Bu bakımdan sivilcelerinizin olduğu noktalara uygularsanız sivilce köklerinin de kurumasını sağlayabilirsiniz.

Sivilcelerin bulunduğu noktalara göz kararı diş macunu sürüp kurumasını beklemelisiniz. Sonrasında ılık suyla yıkamalı ve güzelce arındırmalısınız. Haftada 2 kez uygulayacağınız bu yöntem, sivilce sorununa çözüm olacaktır.

Nane Sivilce ve İzleri Ortadan Kaldırır mı?

Özellikle çok sivilceli yüzler için önerilen nane, cildin temiz kalabilmesi için tercih edilmektedir. Cildinizde bir düzelme olmasını isterseniz taze nane yapraklarını 2 dakika kadar kaynatmalısınız.

Sonrasında bu suyla sabah ve gece olmak üzere cildinizi temizlemelisiniz. Bir çeşit tonik görevi gören nane suyu, derinlemesine temizlik sağlayacaktır.

Nanenin sivilce izleri için kullanılması ise taze yapraklarla olmaktadır. Taze yaprakları güzelce ezip özünü çıkarmanız gerekmektedir. Sonrasında hepsini sivilce izi olan noktalara sürmeniz istenmektedir.

Bir süre bekledikten sonra cildinizi soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Ferahlamanın yanı sıra izlerde oluşan cilt sorunlarına da iyi gelecektir.

Gül Suyu ve Kil Sivilce İzlerini Yok Eder mi?

Sivilce izi, sivilcelerden daha zor geçen bir problemdir. Bu nedenle sabır ve doğru yöntem izlerin geçmesinin tek yolu olarak bilinmektedir.

Sivilce izlerinizden kurtulabilmek için yapmanız gereken ilk şey her gün düzenli olarak gül suyu ile temizlemektir. Gül suyunun doğal olması büyük önem taşımaktadır. Aksi halde faydası olmayacaktır.

Haftanın 1 günü de gül suyu ile karıştırdığınız yeşil kil maskesi kullanmalısınız. Hem cildinizin hava almasını sağlayacak hem de deri altında biriken bakterileri ortadan kaldıracaktır. Gül suyu ile harmanlanmış kil maskesi, sivilcelerin izlerini hızlı şekilde ortadan kaldırmaya başlayacaktır.

Aspirin Sivilce İzleri İçin Kullanılır mı?

Sivilce ve sivilce izleri için kullanmak isteyebileceğiniz ürünlerden biri de aspirin olabilir. Birçok kişinin tercih ettiği ve olumlu dönüt aldığı bu uygulama ciddi manada etkisini gösterebilmektedir.

Aspirin kullanmak için yapmanız gereken tek şey ezmektir. 2 adet aspirin maske için yeterli olacaktır. Yeterince ezdiğiniz malzemeyi daha sonra bal ile karıştırmanız gerekmektedir.

Macun kıvamını aldıktan sonra cildinizde sivilce ve iz olan noktalara uygulayabilirsiniz. Bir süre kalıp kuruyan macunu ılık suyla çıkarıp kuruyabilirsiniz.

Aspirin maskesi çok sık kullanıldığında ciltte kuruma yapabilmektedir. Bu bakımdan aşırıya kaçmamanız önerilmektedir.

Yumurta Akı Sivilceye ve İzlere İyi Gelir mi?

Sivilce ve sivilce izleri için tercih edebileceğiniz bir başka doğal yöntem ise yumurtadır. Yumurta akı son derece hızlı ve bir o kadar da faydalı etki göstermektedir. Bu bakımdan haftada 4 kez uygulamaması halinde sivilce ve sivilce izlerine çözüm olduğu dikkat çekmektedir.

Yumurta akını kullanabilmek için sarısından ayırdığınız beyazı iyice çırpmalısınız. Köpük gibi olduktan sonra yüzünüzün her yerine sürmeniz gerekmektedir. Sonrasında 45 dakika kadar bekletmelisiniz.

Arkasından soğuk suyla yıkamalısınız. Düzenli olarak yaptığınız bu uygulama, cildinizde bulunan izleri yok edecek, pürüzleri ortadan kaldıracak ve en önemlisi de yeni akne oluşumunun önünde geçecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM